Premiera filmu „Bawer – Moja Walka”

W poniedziałek, 27 listopada miała miejsce wyjątkowa premiera filmu dokumentalnego pod tytułem „Bawer – MOJA WALKA”. Do salezjańskiego kina w Krakowie, „Art.43 – Sala KINO” przybyli tłumnie zaproszeni goście dziennikarze, przedstawiciele wielu środowisk m.in. aktorzy Teatru EXIT, osoby z niepełnosprawnością wraz z bohaterem filmu na czele. „Bawer – Moja Walka” to historia dr Bawera Aondo – Akaa, współczesnej ikony ruchu patriotycznego w Polsce, który pomimo swojej niepełnosprawności walczy w obronie wartości. Jest przykładem, inspiracją i zachętą dla innych. Nie boi przyznawać się do swojej wiary, jak i do swoich wartości i z odwagą przemierza Polskę uczestnicząc w konferencjach, marszach oraz dyskusjach.

Jak zareagowali widzowie? Co sądzą na temat filmu „Bawer – MOJA WALKA”?

Świetne kadry, mogliśmy poczuć ciężar codzienności, ale też zobaczyć ogień jego i otoczenia. Jak dla nas jest to poruszający film o – relacjach, przyjaźni i chęci bycia przy drugim. Sama walka o życie nienarodzonych jest ukazana jak coś normalnego, czego po prostu nie da się nie robić. Bardzo podobało mi się, że Bawer też powiedział, że jako mężczyzna chce ochraniać słabszych.


Wielbiciel myśli Chestertona, katolik, działacz ruchu pro-life, rzecznik osób niepełnosprawnych, dziennikarz… Dr teologii Bawer Aondo-Akaa często wzbudza skrajne emocje. Jednych fascynuje i wzrusza, innych irytuje i drażni. Jego historia to nie tylko codzienna walka o przetrwanie mimo niepełnosprawności, ale także nieustanne zaangażowanie w obronę katolickich i narodowych wartości. Mimo swoich fizycznych ograniczeń, Bawer każdego dnia udowadnia, że prawdziwa siła płynie z serca, wiary i determinacji. Michał Król i ks. Roman Sikoń zrobili o Bawerze film. Film, który jest nie tylko portretem Człowieka, ale przede wszystkim opowieścią o pasji, odwadze i wartościach. Polecam.

 
Za reżyserię i scenariusz odpowiadają Michał Król oraz ks. Roman Sikoń SDB. Film wyprodukował Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu.
 
 
 
Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego
i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.