Do Chaty hej pasterze!

...czyli ogólnopolskie spotkanie wolontariuszy SWM-u z kolędą w tle.

W miniony weekend, czyli 14-16 stycznia, odbył się pierwszy w tym roku ogólnopolski zjazd wolontariuszy SWM-u. Podczas spotkania uczestniczyliśmy w konferencjach i warsztatach, nie zabrakło oczywiście wspólnej modlitwy, kolędowania i po prostu radości z bycia razem!

Zjazd rozpoczęliśmy w piątek kolacją, zabawami integracyjnymi oraz adoracją Najświętszego Sakramentu. W kolejnym dniu nasze wolontariuszki: Marta, Marta i Arleta podzieliły się z nami świadectwem posługi na misji w Kazembe (Zambia).


Ważnym punktem tego dnia była również wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji Szymona, który aktualnie posługuje na Ukrainie, a także kolejne spotkanie z cyklu „Skrypt ze świata” – tutaj konferencję nt. współczesnych problemów kobiet przeprowadził ks. Piotr Wojnarowski (Salezjanin, który od ponad 20 lat posługuje na misjach, autor książki „Przywrócona”). Wieczorem natomiast Chatę Świata wypełniły melodie najpiękniejszych kolęd
i pastorałek z różnych części świata. W tym miejscu kierujemy podziękowania do: Darii, Wiktorii, Marty, Kasi, Grześka oraz Marcina, którzy zajęli się oprawą muzyczną i prowadzeniem śpiewu. 

Niedzielę, 16.01. rozpoczęliśmy Mszą Świętą, której przewodził ks. Tadeusz. Po Eucharystii uczestniczyliśmy w kolejnych warsztatach oraz w konferencji „Sługa czy przyjaciel?” przeprowadzonej przez diakona Piotra Leśnikowskiego.                                                                              

Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom tego spotkania – bez wątpienia był to czas obfitujący w dobro, które nawzajem mogliśmy sobie dać. Chwała Panu!

Edyta Makar