06 stycznia 2022 roku odbędzie się w Krakowie już 12. Orszak Trzech Króli!

Orszak zielony wyruszy z Wiosek Świata o godz. 09.15. Monarcha Azjatycki poprowadzi pochód, jadąc na wielbłądzie, najpierw na mszę świętą do kościoła św. Stanisława Kostki na Dębnikach.

Hasłem tegorocznej edycji orszaku są słowa „Dzień dziś wesoły”, które podkreślają radość z obecności Dzieciątka Jezus wśród naszej wspólnoty.

Orszak wyruszy tradycyjnie o godzinie 11.00 z trzech miejsc: orszak czerwony, europejski z katedry na Wawelu; zielony, azjatycki z salezjańskiego parku Wioski Świata przy ulicy Tynieckiej 39; natomiast niebieski, czyli afrykański – z placu Matejki. Po dotarciu na Rynek Główny Trzej Królowie złożą pokłon i dary Bożej Dziecinie.

Ze względu na sytuacją pandemiczną tegoroczne wydarzenie będzie miało formę hybrydową. Osoby, które zdecydują się towarzyszyć orszakowi w formie bezpośredniej, proszone są o zachowanie dystansu i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Pozostali będą mogli śledzić transmisję z wydarzenia pod adresem: www.facebook.com/OrszakTrzechKroliKrakow.

W czasie krakowskiego Orszaku Trzech Króli odbędzie się zbiórka na rzecz projektu mieszkaniowego dla osób bezdomnych, prowadzonego przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kacpra, Melchiora i Baltazara.

***

Orszak zielony wyruszy z Wiosek Świata o godz. 09.15. Monarcha Azjatycki poprowadzi pochód, jadąc na wielbłądzie, najpierw na mszę świętą do kościoła św. Stanisława Kostki na Dębnikach. O godz. 11.00 orszak ruszy dalej ulicą Bałuckiego, przez Rynek Dębnicki, most Dębnicki, następnie ulicą Retoryka, Garncarską, Studencką do kościoła św. Anny, aż do ulicy Szewskiej, którą dotrze do Rynku Głównego.