Rusza nowa AKCJA ADWENTOWA!

WSPIERAMY BOLIWIJSKIE MAMY! W adwentowym czasie przyglądamy się bliżej sytuacji młodych mam w Boliwii, gdzie radość z narodzin łączy się z ogromnymi wyzwaniami przed którymi stają każdego dnia. Poznaj je i dowiedz się jak możesz pomóc!

Boliwia jest na czołowym miejscu w świecie, gdzie (jak ktoś powiedział) „trudno być matką”. Około 70% ojców  zostawia rodziny, a cały ciężar obowiązków spada na kobiety.

Bardzo trudna jest sytuacja kobiet w stanie brzemiennym. Właśnie w takiej chwili jest pozostawiana przez męża lub namawiana do aborcji przez niego, rodzinę lub organizacje feministyczne, które proponują im aborcje jako “dobre rozwiązanie” z ciężkiej sytuacji za jaką uważana jest ciąża niezaplanowana.

Boliwia ma jeden z najwyższych w Ameryce Południowej wskaźnik ciąży nastolatek. Z badań wynika, że z trzech jedna zachodzi w ciąże przed 21 rokiem życia. W mieście Cochabamba, liczącym około 400 tys. mieszkańców, statystyki wykazały, że około 70% kobiet ciężarnych z trójką dzieci i powyżej, jest zostawiona przez męża (na skutek machismo).

Chcemy pomóc mamom przychodzącym do Centrum Jana Pawła II w Cochabambie prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek. Niesie ono pomoc najbardziej potrzebującym, dzieciom poczętym pod sercem matki, kobietom brzemiennym, które znalazły się w trudnej sytuacji bez godnych środków do życia.


W rozmowie z naszymi wolontariuszkami pracującymi w Cochabambie – Pauliną i Agatą kobiety korzystające ze wsparcia placówki często wspominały, że gdyby miały sprzęt kuchenny, jak np. garnek , patelnię, kuchenkę z butlą gazową, czy lodówkę oraz produkty jak np. mąka, cukier to miałyby możliwość przygotowania i sprzedawania swoich wyrobów np. galaretek, czy ciastek. Dzięki temu mogłyby rozpocząć działalność i potem ją kontynuować. Takie podstawowe wyposażenie w kuchni pomogłoby im także ugotować posiłki dla siebie i swoich dzieci.

Co możesz im podarować ?

Kuchenka gazowa- ok. 400 boliwianów (ok. 250zł)

Butla gazowa- 250b (ok. 150zł)

Lodówka- 1000b (ok. 600zł)

Garnek, patelnia, blender- ok. 100-150b (60-80zł)

Wózek- 500b (ok.300zł)


W tym świąteczny czasie otwórz swoje serce na pomoc i otoczyć je opieką modlitewną , a także pomóc im zapewnić lepszą przyszłość dla ich dzieci!

Pomagam teraz


Śledźcie nasz profil i poznajcie historie mam oraz ich pociech!