100%
0 zł do końca cel: 50000 zł

Wspieramy boliwijskie mamy!

Podaruj każdej mamie z Centrum Samotnej Matki w Cochabambie sprzęt kuchenny potrzebny do podjęcia pracy i zarobku oraz do wyżywienia swojej rodziny.

Sytuacja kobiet  w Boliwii, a szczególnie matek z dziećmi, nadal jest trudna. Bardzo często ich partnerzy porzucają je i to one są zmuszone zapewnić byt sobie i dzieciom, których zazwyczaj mają kilka. Nie są szanowane i mają ogromny problem ze znalezieniem pracy.

Szczególnie młode mamy w Boliwii mają ograniczone możliwości zarabiania. Radzą sobie jak mogą- chodzą po ulicy i sprzedają np. cukierki, małe woreczki z czosnkiem, cytrynami, jednak to nie zawsze wystarcza na pokrycie codziennych wydatków. W rozmowie z naszymi wolontariuszkami często wspominały, że gdyby miały sprzęt kuchenny, jak np. garnek, patelnię, kuchenkę z butlą gazową, czy lodówkę oraz produkty jak np. mąka, cukier to miałyby możliwość przygotowania i sprzedawania swoich wyrobów np. galaretek, czy ciastek. Dzięki czemu mogłyby rozpocząć działalność i potem ją kontynuować. Takie podstawowe wyposażenie w kuchni pomogłoby im także ugotować posiłki dla siebie i swoich dzieci.


W Boliwii kobiety noszą swoje małe dzieci na plecach, w chuście zwanej aguayo, także podczas pracy w kuchni, co jest dla nich sporym obciążeniem i utrudnieniem. Dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość odłożenia dziecka w bezpieczne miejsce, jak np. do wózka, bo zwykle odkładane są w chuście na ziemię.

W poprzednim projekcie wspomagającym Centrum św. Jana Pawła II w Cochabambie udało się nam zebrać wystarczające środki na zakup 30 wyprawek dla matek przed porodem (pampersy mleka oraz produkty żywnościowe). Chcielibyśmy kontynuować tę pomoc dla nich.


Każdej mamie, która przychodzi do naszego Centrum chcielibyśmy dać szansę na zarobek i podarować jej potrzebny sprzęt. Jednak własnymi siłami nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Jedynie z Państwa pomocą możemy kontynuować wspieranie mam i ich dzieci.

Otwórzmy swoje serca na pomoc i zapewnijmy im lepszą przyszłość!

Co możesz sfinansować:

Kuchenka gazowa- ok. 400 boliwianów (ok. 250zł)

Butla gazowa- 250b (ok. 150zł)

Lodówka- 1000b (ok. 600zł)

Garnek, patelnia, blender- ok. 100-150b (60-80zł)

Wózek- 500b (ok.300zł)