Peru: Kościół w Callao ma już nowe drzwi i okna!

Na pewno pamiętacie niezwykły kościół w peruwiańskim Callao na obrzeżach Limy… Dlaczego jest wyjątkowy? Na świątynię został zaadaptowany budynek starego kina, pochodzący jeszcze z lat 30 ubiegłego wieku. Wyjątkowy także dlatego, że choć oddalony o 11 tysięcy kilometrów, stał się jednak bardzo bliski naszym sercom.

Od ubiegłego roku prowadziliśmy zbiórkę, aby wesprzeć remont (przede wszystkim wstawić brakujące drzwi i okna) oraz przystosować to miejsce tak, aby mogło służyć wiernym. Dzięki Waszemu wsparciu udało się tego dokonać!

Wdzięczny misjonarz ksiądz Piotr Dąbrowski sdb przesłał do nas list z podziękowaniem:

Kochani!
Pragnę Wam wszystkim serdecznie podziękować za Wasze modlitwy i Waszą dobroć, jak również za pomoc tak duchową, jak i materialną. Dzięki Wam nasz Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaczyna przypominać prawdziwy Dom Boży. Podczas uroczystości 25-lecia mojego kapłaństwa ks. Adam Parszywka, inspektor krakowskiej prowincji salezjanów powiedział: „W Europie wiele kościołów zamyka się i zamienia się w kina, a w Peru przekształca się kina w kościoły”. Piszę o tym z wielką dumą i radością, a zarazem ogromną wdzięcznością, bo bez Waszego wsparcia nie byłoby to możliwe.

 

Zobacz jak wyglądał kościół przed remontem i po remoncie:

PRZED

PO


Pomóż wykończyć dach klasztoru sióstr Klarysek z Peru, Pariacoto!