100%
0 zł do końca cel: 8410 zł

Wyposażenie szkoły w Burundi

Głównym celem projektu jest nauczenie młodych z Don Bosco VTC jak korzystać z komputera, aby uzyskali kwalifikacje, które pozwolą im odnaleźć się na rynku pracy.

Burundi to niewielki kraj w Afryce graniczący z Rwandą, Tanzanią i Demokratyczną Republiką Konga. Większość populacji mieszka na wsiach. Ludzie zazwyczaj pracują jako rolnicy i używają tradycyjnych metod uprawy, przez co plony pozwalają im jedynie na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Jest to bardzo ubogi rejon Afryki. Wielu młodych ludzi ma ogromne trudności z uzyskaniem chociażby podstawowej edukacji.

W Buterere pracują Salezjanie. Prowadzą tam Don Bosco Buterere Vocational Institution i dają tym samym szanse na wykształcenie młodych ludzi, aby w przyszłości mogli znaleźć dobrze płatną pracę i żyć na lepszym poziomie.

Dziś ciężko sobie wyobrazić świat, w którym nie ma dostępu do technologii. Zwłaszcza do komputerów, drukarek i innych urządzeń. Dla nas możliwość korzystania z tego jest oczywista. Dla uczniów Don Bosco Buterere Vocational Institution w niekoniecznie. A przecież rozwinięcie kształcenia w dziedzinie informatyki może naprawdę zwiększyć ich możliwości rozwoju. W dzisiejszych czasach posiadanie podstawowej wiedzy o komputerze jest niemalże wymagane od uczniów. Chyba nie trzeba przypominać o tym, jak wiele informacji znajdujemy dziś w Internecie…

Głównym celem projektu jest nauczenie młodych z Don Bosco VTC jak korzystać z komputera, aby uzyskali kwalifikacje, które pozwolą im odnaleźć się na rynku pracy. Znajomość technologii staję się wymogiem także w Burundi. Lecz, żeby mogło się to udać, konieczny jest zakup sprzętu – komputera, drukarki, projektora itp. A to kosztuje…

Czy bez dostępu do najnowszej technologii mielibyśmy szansę pomóc młodym z Don Bosco VTC? Na pewno byłoby to bardzo utrudnione.


Skorzystajmy więc z tego łatwego dostępu do pomagania!