100%
0 zł do końca cel: 18600 zł

Wykończenie kościoła w Burundi

5 września 2015 roku została otwarta parafia Bikinga w Gitega – Soga. Wspólnota parafialna liczy 22 tys. wiernych, choć Kościół w Gitega jest ubogi, prężnie się rozwija. Mieszkańcy Gitega są ubodzy, doświadczeni przez cierpienie walk bratobójczych…

5 września 2015 roku została otwarta parafia Bikinga w Gitega – Soga. Wspólnota parafialna liczy 22 tys. wiernych, choć Kościół w Gitega jest ubogi, prężnie się rozwija.

Mieszkańcy Gitega są ubodzy, doświadczeni przez cierpienie walk bratobójczych z 1993 roku, nadal żyjący w poczuciu niepewności o swoje jutro. Pragną  żyć w pokoju i w duchu wzajemnego pojednania. Z tą misją zostało tez powołane Zgromadzenia Misjonarzy na rzecz pojednania, którzy opiekują się parafią, a wśród nich ksiądz proboszcz Melance Manirakiza.

Parafianie własnymi środkami wznieśli mury kościoła. Dzięki zebranym funduszom możliwe było jego wykończenie (zakup materiałów na pokrycie kościoła i otynkowanie ścian, a także zakup okien, posadzki i ławek). Wcześniej wierni nie mogli się pomiescić w małej kaplicy. Dzięki nowemu budynkowi kościoła, traz mogą w godnych warunkach przeżywać niedzielną Eucharystię.

Kraj Miejscowość Rok Liczba odbiorców
Burundi Gitega 2016 22000