100%
Zebrano: 69553.93 zł cel: 53160 zł

Wsparcie szkoły na Sri Lance

Farma przy salezjańskiej szkole w Dankotuwa daje utrzymanie placówce i zapewnia byt wszystkim uczniom szkoły. Pomóżmy ją zmodernizować!

Dankotuwa to miejscowość położona na pięknej Sri Lance – wyspie Oceanu Indyjskiego. Od lat mieszkańcy tego kraju zmagają się z takimi problemami jak wojna domowa, kryzys ekonomiczny czy pamiętny kataklizm tsunami.

W Dankotuwa mieści się także prowadzona przez salezjanów szkoła, w której wyżywienie, wychowanie i edukacje znajduje ok. 70 młodych ludzi, z których część potem wstępuje do  zgromadzenia salezjańskiego.

Szkoła posiada ponad 4-hektarowy obszar rolny, na którym znajduje się farma, pozwalająca utrzymać placówkę i zapewnić byt wszystkim uczniom szkoły. Na co dzień młodzież pod opieką nauczycieli i wychowawców, oprócz nauki zajmuje się: hodowlą krów, kurczaków, kaczek czy ryb.

Całe gospodarstwo wymaga obecnie gruntownej modernizacji na co potrzebne są środki.

Do najkonieczniejszych inwestycji należą: zakup nowych krów oraz remont obory z montażem systemu nawodnienia i kanalizacji. Planowane są także: rozbudowa i naprawa kurników i budowa nowego stawu rybnego. W ramach projektu zostaną zakupione również: sieczkarka do trawy oraz maszyna rozdrabniająca. Całości inwestycji dopełni zasianie i nawodnienie nowej łąki do wypasu i nakarmienia zwierząt na wypadek suszy oraz zakup lekarstw i odżywek dla zwierząt.

Podopieczni szkoły salezjańskiej bardzo chcą pracować i się rozwijać. Możemy im w tym pomóc wspierając projekt, który zapewni rozwój gospodarstwa również dla przyszłych pokoleń mieszkańców Sri Lanki.

To kolejny przykład rzeczowego wsparcia uboższych – darując nie tylko rybę, ale i wędkę.