100%
0 zł do końca cel: 12000 zł

Wsparcie placówki misyjnej w Bóbrce (Ukraina)

Dzieci z parafii św. Mikołaja nie będą mogły przychodzić na zajęcia do oratorium, jeśli przed zimą nie uda się kupić nowego pieca do ogrzewania budynku. Pomóżmy!

Parafia św. Mikołaja należy do Towarzystwa św. Franciszka Salezego i prowadzi działalność duszpasterską w Bóbrce leżącej 20 km na południe od Lwowa. Wspólnota wiernych jest niewielka, ponieważ liczy około 100 osób, jednak dzieje się w niej dużo dobra!

 Przy parafii działa Oratorium dla dzieci i młodzieży, które prowadzi katechezy, a także organizuje w ciekawy i wartościowy sposób czas wolny dla dzieci z ubogich i trudnych rodzin. Ze względu na trudną sytuację materialną uczestnicy otrzymują ciepły i syty podwieczorek. Działalność oratoryjną dla prawie 30-osobowej grupy prowadzi dwóch księży salezjanów oraz jedna osoba świecka.


W parafii w Bóbrce działa także Dom Pielgrzyma, który w czasach przed pandemicznych gościł wielu pielgrzymów oraz turystów, ofiary za noclegi stanowiły główne źródło utrzymania parafii oraz Oratorium. Obecnie sytuacja finansowa uległa pogorszeniu, a jedynym środkiem utrzymania jest stypendium mszalne.

Minionej zimy jeden z pieców ogrzewających kościół, salki katechetyczne, dom pielgrzyma oraz dom księży uległ uszkodzeniu. Niestety naprawa nie jest możliwa ze względu na miejsce usterki. Do dyspozycji i ogrzania wszystkich użytkowych pomieszczeń pozostaje jeden piec gazowy. Ze względu na trudną sytuację finansową spowodowaną pandemią parafii nie stać na zakup nowego pieca, którego koszt to około 14 tys. złotych.
W związku z zaistniałą sytuacją prosimy o wsparcie w zakupie nowego pieca, który podczas nadchodzącej jesieni i zimy umożliwi prowadzenie działalności oratoryjnej dla dzieci i młodzieży w ciepłych i bezpiecznych pomieszczeniach.

Już teraz jesteśmy wdzięczni za każdy dar serca i zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie za każdego dobrodzieja.