%
0 zł do końca cel: 0 zł

Wolontariat w Etiopii w charakterze rehabilitantów

  Miejsce: Missionaries of Charity – Placówka misyjna Sióstr Misjonarek Miłości, Dire Dawa, Etiopia. Projekt o pełnym tytule „Wprowadzenie innowacji rehabilitacyjnych na placówkach misyjnych w Etiopii, jako kontynuacja zaczętego dzieła” stanowił kontynuację pracy z zakresu opieki zdrowotnej, która została podjęta w tym kraju przez SWM w 2005 roku. Działania:…

 

Miejsce:
Missionaries of Charity – Placówka misyjna Sióstr Misjonarek Miłości, Dire Dawa, Etiopia.

Projekt o pełnym tytule „Wprowadzenie innowacji rehabilitacyjnych na placówkach misyjnych w Etiopii, jako kontynuacja zaczętego dzieła” stanowił kontynuację pracy z zakresu opieki zdrowotnej, która została podjęta w tym kraju przez SWM w 2005 roku.

Działania:
• Wolontariusze każdego dnia pracowali na różnych oddziałach (sektor męski, sektor mężczyzn z upośledzeniem umysłowym, sektor dzieci niepełnosprawnych i niemowlaków, sektor żeński i sektor kobiet z upośledzeniem umysłowym) pomagając bezpośrednio pacjentom, ale również pracując z lokalnymi fizjoterapeutami „ręka w rękę” podnosząc ich umiejętności i kwalifikacje zawodowe.
• Wolontariusze prowadzili szkolenia praktyczne i teoretyczne, które dotyczyły zagadnień z podstaw fizjoterapii, a warsztaty praktyczne obejmowały prowadzenie różnych gimnastyk, doskonalenie wykonywania masażu i indywidualnej terapii z pacjentem, wykorzystania Chusty Klanza podczas zajęć grupowych i do rehabilitacji oraz warsztaty obejmujące wykorzystanie zakupionego sprzętu rehabilitacyjnego do pracy z pacjentami.
• W okresie świątecznym wolontariusze pomagali w akcji mającej na celu rozdanie paczek bożonarodzeniowych najbiedniejszym mieszkańcom Dire Dawa oraz dożywianie najuboższych. Wolontariusze oddawali także krew dla umierających pacjentów, ratując w ten sposób ich życie oraz wyremontowali pokój rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych dzieci.

Wolontariusze:
• Anna Jaroszewska,
• Mateusz Patro

[gdlr_space height=”40px”]

Kraj Miejscowość Rok Liczba odbiorców
Etiopia Dire Dawa 2009

[gdlr_space height=”60px”]
[gdlr_process min_height=”200px” type=”vertical” ]