80%
2300 zł do końca cel: 11500 zł

Wenezuela – remont kaplicy salezjańskiej wspólnoty w Guayana

Wspólnota salezjańska w Guayana ma już salę na kaplicę. Niezbędne są jednak prace remontowe, aby można było w niej spotykać się na codziennych modlitwach. Dołóż swoją cegiełkę!

Wenezuela. Państwo, które przechodzi teraz bardzo trudny okres pod względem ekonomicznym, politycznym oraz socjalnym. Na chwilę obecną, nie jest możliwa realizacja żadnego dzieła bez pomocy z zewnątrz. Miasto Guayana mieszczące się we wschodniej części Wenezueli, przy rzece Orinoco. To właśnie tu, w salezjańskim domu parafialnym przebywają i pracują trzej księża oraz dwóch wolontariuszy, którzy gromadzą się codziennie rano oraz w ciągu dnia na modlitwie.

 

W tych ciężkich dla Wenezueli momentach, jest ona szczególnie ważna, gdyż jak sami mówią:

Z modlitwy wspólnotowej czerpią siły duchowe, do stawienia czoła trudnej sytuacji, z którą codziennie muszą się konfrontować. To z modlitwy wypływa miłość pasterska do służenia ubogim braciom.

W domu parafialnym, mieści się niewielka sala, w której wspólnota się spotyka. Miejsce już jest, teraz potrzebna jest tylko Twoja pomoc! Udało się już zorganizować figurę Św. Jana Bosko oraz Maryi Wspomożycielki, jednak brakuje jeszcze dużo pracy i wkładu, aby to miejsce zamienić w kaplicę z prawdziwego zdarzenia. W salce trzeba wymienić okna i drzwi, pomalować ściany, zamontować lampy, wymienić posadzkę i co najważniejsze kupić solidny, trwały krzyż.

Każdego 24. dnia miesiąca w parafii Św. Jana Bosko w mieście Guayana odprawiana jest msza dziękczynna za wszystkich darczyńców, bez których dzieła miłosierdzia w Wenezueli nie były by możliwe do zrealizowania.

Ty również możesz pomóc stworzyć miejsce godne do modlitwy, spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem! Dołóż swoją cegiełkę!