100%
Zebrano: 55000 zł cel: 55000 zł

Studnia w Namibii

Studnia w Ngwangwa zapewni dostęp do czystej wody dla 450 osób! Woda to życie, a każde jest bezcenne. Pomóż!

Brak wody, zwłaszcza czystej to nie tylko susza czy brak plonów po ciężkiej pracy w polu. To także potencjalna przyczyna epidemii oraz śmierci. Picie zanieczyszczonej wody może prowadzić do choroby, zatrucia, osłabienia lub trwałych uszkodzeń organizmu…

Po co jednak ta wiedza, skoro niektórzy po prostu nie mają wyboru?

W Namibii po prostu prawie nie ma czystej wody. W takiej sytuacji nie zastanawiasz się czy woda jest czysta czy nie. Pijesz co jest, bo bez tego umrzesz.

Trudno jest na to patrzeć spokojnie, dlatego chcemy spróbować temu zaradzić! Misjonarze wraz ze swoimi parafianami planują wykopać studnię w Ngwangwa, miejscowości leżącej w północno-wschodniej części Namibii. Wydaje się, że to niewiele, jednak ta jedna, jedyna studnia zapewni dostęp do czystej wody ponad 450 osobom. Aby mogła ona powstać, potrzebujemy jednak bardzo konkretnych materiałów. Chcemy zebrać pieniądze przede wszystkim na:

  • 35 opakowań cementu (ok 1578 złotych),
  • stalową konstrukcję (ok 7213 zł),
  • zbiornik na wodę o pojemności 5000 litrów (ok. 6156 zł),
  • rury i materiały hydrauliczne (ok. 3579),
  • panel słoneczny (ok. 8152 zł)
  • drążenie studni (ok. 24941 zł)
  • opłacenie pracowników (ok. 5492 zł)

Jak widać, nie jest to mała inwestycja, jednak jesteśmy zdeterminowani ją podjąć, ponieważ może mieć ona znaczący wpływ na ludzkie życie. Wie o tym również lokalna społeczność, która, pomimo wielkiego ubóstwa, jest gotowa wpłacić kwotę wartą w przeliczeniu ok 5552 zł. Nie chcemy, żeby ta gotowość ofiary poszła na marne, dlatego chcemy zrobić wszystko co w naszej mocy, żeby uzupełnić brakujące fundusze.

Salezjanie Księdza Bosko służą w Namibii od 2019 roku. Parafia w Rundu bierze czynny udział w podejmowaniu prób tego ubogiego państwa, otaczając troskliwą opieką dzieci, młodzież i osoby dorosłe.  Oprócz kościoła w mieście, należy również do niej również pięć kościołów filialnych w wioskach położonych w okolicach miasta, przy których funkcjonują małe przedszkola. Tego typu służba nie jest łatwa, dlatego staramy się pomagać tak bardzo jak tylko możemy, choćby przez zbiórki pieniędzy na przybory do prowadzonych przez księży przedszkoli.

Pomóżmy również tym razem! W końcu tak niewiele potrzeba, by ktoś inny mógł lepiej żyć :)