100%
0 zł do końca cel: 14700 zł

Studia dla sióstr Karmelitanek w Burundi

Studnia medyczne i ekonomiczne sióstr Consolate i Anne-Lyse z Gitegi to jedyna możliwość, aby mogły profesjonalnie poprowadzić założony przez nie szpital i przychodnię. To także pomoc stekom osób, dla których miejsca te są jedyną szansą na pomoc medyczną.

Sytuacja w ogarniętym krwawymi konfliktami wewnętrznymi Burundi jest ciągle napięta i niepewna. Mimo to ludzie próbują, na ile to możliwe  żyć normalnie i wykonywać swoje codzienne zajęcia. W tej ciężkiej sytuacji Siostry Karmelitanki z Gitegi starają się swoją obecnością dodawać im otuchy i nadziei na lepsze jutro.

Dwie Karmelitanki s. Consolate i s. Anne-Lyse (pierwsza z nich studentka medycyny, druga ekonomii) dzięki waszemu wsparciu mogą kontynuować swoje studia, aby w przyszłości móc posługiwać w  prowadzonym przez siostry szpitalu w Musongati i przychodni w Gasura. Do tej pory obie placówki korzystały z pomocy ludzi świeckich, a prowadzące je oficjalnie siostry nie miały żadnego kierunkowego wykształcenia, co bardzo utrudniało formalne funkcjonowanie szpitala i przychodni. Wykształcenie sióstr daje im pożliwość samodzielnego prowadzenia   placówek. Jest to też szansa dla małych pacjentów, dla których placówki medyczne prowadzone przez Siostry są jedynym miejscem, gdzie mogą otrzymać pomoc i podstawowe leki.

Drodzy Darczyńcy,

mamy zaszczyt wyrazić Wam nasze najszczersze podziękowania za Wasze wsparcie materialne.

Ja, siostra Consolate, jestem studentką trzeciego roku medycyny. Całe studia medyczne trwają u nas siedem lat, a od czwartego roku zaczynamy staże, które trwają aż do ukończenia studiów. Siostra Lyse studiuje na wydziale ekonomicznym, obecnie jest na drugim, a więc przedostatnim roku. Podobnie jak ja radzi sobie bardzo dobrze. Tak więc, skończy swoje studia w przyszłym roku jeśli nic się nie zmieni, bo zdarzało się, że rok akademicki z różnych przyczyn rozciągał się w czasie.

Drodzy darczyńcy, dzięki Waszej pomocy możemy bez przeszkód kontynuować nasze studia. Koszty, jakie musimy pokryć rocznie to 600 tys. franków burundyjskich (ok. 1500 zł) za studia medyczne i 350 tys. za ekonomię. Oprócz tego musimy jeszcze opłacić mieszkanie, na co miesięcznie trzeba przeznaczyć 350 tys. franków. Ponadto nasze wydatki obejmują także fotokopie książek, notatek i artykuły papiernicze niezbędne do nauki.

Wszystkie powyższe wydatki możemy pokryć dzięki Waszemu wsparciu. Jeszcze raz z całego serca Wam dziękujemy. Niech Bóg Was chroni i Wam błogosławi.

siostry Consolate i Lyse

Kraj Miejscowość Rok Liczba odbiorców
Burundi Gitega 2015

[gdlr_space height=”60px”]
[gdlr_process min_height=”200px” type=”vertical” ]