100%
0 zł do końca cel: 23000 zł

Rwanda – opłata czesnego dla uczniów szkoły zawodowej w Muhazi

Szkoła zawodowa w Muhazi przygotowuje młodzież z ubogich środowisk do startu w przyszłość – zdobycia kwalifikacji zawodowych i podjęcia pracy, która jest przepustką do lepszego życia. Wystarczy 60 zł, aby zapewnić możliwość rocznej edukacji dla 1 ucznia. Nie czekaj, Twoja pomoc ma znaczenie!

Choć Rwanda najczęściej kojarzy się z miejscem przepełnionym przemocą i podziałami, dziś ten kraj wielkości województwa lubuskiego uważany jest za najbardziej nowoczesne państwo Afryki Wschodniej. Wraz z intensywnym rozwojem wzrasta zapotrzebowanie na fachowców różnych dziedzin.

W miejscowości Muhazi, w Rwandzie znajduje się centrum młodzieżowe i szkoła zawodowa Don Bosco. Miejsce to kompleksowo przygotowuje młodzież z ubogich środowisk do startu w przyszłość – zdobycia kwalifikacji zawodowych i podjęcia pracy, która jest przepustką do lepszego życia.

Muhazi od stolicy – Kigali – dzieli zaledwie godzina drogi samochodem. Mimo tak niewielkiej odległości od miasta, które przecież korzysta z najnowszych nowinek technologicznych, miasteczko, w którym znajduje się placówka edukacyjna jest jednym z najbiedniejszych miejsc w całej Rwandzie. Szkoła stara się jednak utrzymać jak najwyższy poziom, o czym świadczy fakt, że dział budowlany i krawiecki mogą pochwalić się akredytacją rządową.

Obecnie do szkoły zawodowej uczęszcza 200 uczniów, którzy uczą się w trzech działach: budowlanym, krawieckim i gastronomicznym. Ponadto 50 uczniów uczęszcza na zajęcia przygotowawcze, są one szansą podjęcia nauki zawodu dla tych, którzy wcześniej nie mieli możliwości chodzić do szkoły. Tu zdobywają podstawowe umiejętności czytania, pisania, liczenia, które będą niezbędne w dalszej edukacji.

60 zł to zapewnia możliwość rocznej edukacji dla 1 ucznia

Pomimo szczerych chęci do nauki nie mają możliwości płacenia czesnego. Nie stać ich też na zeszyty i inne przybory szkolne. Czesne roczne jednej osoby wynosi 60zł, w związku z czym na samo czesne potrzebna rocznie 15.000 zł rocznie. Ponadto trzeba pokryć koszty niezbędnych przyborów szkolnych i materiałów edukacyjnych.

Jedyną przeszkodą w zdobyciu wiedzy i umiejętności przez tych młodych ludzi jest brak środków.

Dzięki Wam ten problem może być pokonany!