100%
0 zł do końca cel: 20000 zł

Razem dla życia w Boliwii

Troska o życie to także promowanie jego wartości i ochrona dzieci jeszcze nienarodzonych. Wesprzyj kampanię informacyjną Centrum JPII w Cochabambie.

Misją Centrum JPII prowadzonego przez siostry albertynki w Cochabambie jest głoszenie Ewangelii i obrona życia poczętego, co przejawia się w pomocy kobietom ciężarnym lub matkom z noworodkami, które znajdują się w różnych okolicznościach i sytuacjach.

Jednak jest też wielka potrzeba kształtowania sumień i przekazywania wartości chrześcijańskich oraz katechizacji dzieci, młodzieży i dorosłych dlatego Centrum podjęło inicjatywę organizowania na większą skale wystaw o tematyce obrony życia, skutkach aborcji i antykoncepcji. Siostry przygotowują w tym celu druki, ulotki i banery.

Na pierwszym miejscu jest malowanie ogrodzenia Centrum w obrazy z przekazem ewangelicznym. Jeden taki obraz na naszym murze (Matka Boża z Guadelupe z dziećmi, wymowa tego obrazu jest: Matka Boża z Guadelupe – Patronka życia ratuje dzieci przed aborcją). Mamy na razie w planie trzy duże obrazy. Jeśli się da, to jest też miejsce na więcej takich malunków. Serdecznie dziękuję z możliwość przedstawienia tego projektu, prosimy o modlitwę by nasze inicjatywy były skuteczne i owocne.

s. Teresa Wicińska, albertynka pracująca w Centrum JP II