%
0 zł do końca cel: 0 zł

Projekt pedagogiczny w Nairobi

Miejsce:  Placówka Bosco Boys mieści się w stolicy Kenii, Nairobi. Jest to jeden z kilku ośrodków na terenie Nairobi, gdzie prowadzona jest rehabilitacja dzieci ulicy. W Bosco Boys przebywa około 200 chłopców, którzy uczęszczają tu do szkoły, mają aktywnie zorganizowany czas wolny, otrzymują wyżywienie i co najważniejsze, wychowanie. To wszystko…

Miejsce: 

Placówka Bosco Boys mieści się w stolicy Kenii, Nairobi. Jest to jeden z kilku ośrodków na terenie Nairobi, gdzie prowadzona jest rehabilitacja dzieci ulicy. W Bosco Boys przebywa około 200 chłopców, którzy uczęszczają tu do szkoły, mają aktywnie zorganizowany czas wolny, otrzymują wyżywienie i co najważniejsze, wychowanie. To wszystko pozwala im wyjść z patologicznego środowiska ulicy i zacząć życie z przyszłością.

Działania:
Zadaniem wolontariuszki była praca wychowawcza z chłopcami przebywającymi w ośrodku, prowadzenie zajęć muzycznych, katechetycznych oraz zajęć edukacyjnych zarówno w Bosco Boys, jak i w pobliskich slumsach. Ponadto wolontariuszka była odpowiedzialna za lokalną koordynację programu „Adopcja na odległość”.

Wolontariusze zaangażowani w realizację projektu:
• 1 wolontariuszka: Ewa Juszczyk

[gdlr_space height=”40px”]

Kraj Miejscowość Rok Liczba odbiorców
Kenia Nairobi 2005-2006 200

[gdlr_space height=”60px”]
[gdlr_process min_height=”200px” type=”vertical” ]