%
0 zł do końca cel: 0 zł

Projekt pedagogiczny w Mansie

  Miejsce: Placówka misyjna prowadzona przez siostry salezjanki w Mansie na północy Zambii. Na jej terenie znajduje się szkoła podstawowa, szkoła zawodowa oraz oratorium dla młodzieży. Placówka istnieje na terenie parafii Chimese. Oprócz szkoły, na terenie parafii istnieje również 21 centrów misyjnych. Praca na placówce nie ogranicza się wiec…

 

Miejsce:
Placówka misyjna prowadzona przez siostry salezjanki w Mansie na północy Zambii. Na jej terenie znajduje się szkoła podstawowa, szkoła zawodowa oraz oratorium dla młodzieży. Placówka istnieje na terenie parafii Chimese. Oprócz szkoły, na terenie parafii istnieje również 21 centrów misyjnych. Praca na placówce nie ogranicza się wiec do pracy parafialnej, nauki religii, czy ewangelizacji. Misja pełni funkcję ważnego ośrodka kulturalnego, edukacyjnego i rekreacyjnego. Dzięki niej miejscowa młodzież ma możliwość zdobyć wykształcenie, rozwijać się, kształtować swój charakter i poznawać świat. To daje szansę na lepsze odnalezienie się w rzeczywistości, a wykształceni młodzi ludzie dają nadzieję na rozwój Zambii.

Działania:
Praca wolontariuszek obejmowała prowadzenie zajęć w szkole podstawowej w godzinach przedpołudniowych, organizację i prowadzenie zajęć świetlicowych dla dzieci i młodzieży, prowadzenie zajęć edukacyjnych dla kobiet oraz organizację zajęć w nowo-otwartym, prowizorycznym przedszkolu.

Wolontariusze zaangażowani w realizację projektu:
• 2 wolontariuszki: Anna Elżbieciak, Sylwia Fijałkowska

[gdlr_space height=”40px”]

Kraj Miejscowość Rok Liczba odbiorców
Zambia Mansa 2006-2007

[gdlr_space height=”60px”]
[gdlr_process min_height=”200px” type=”vertical” ]