%
Zebrano: 90000 zł cel: 0 zł

Program wsparcia dzieci ulicy w Sudanie Południowym

W efekcie blisko 50 letniej wojny domowej, ponad 10 tysięcy dzieci znalazło się na ulicach miast Sudanu Południowego. Zdecydowały się one na opuszczenie swoich domów na wioskach, gdyż ich rodziny nie są w stanie zaspokoić ich podstawowych potrzeb takich jak jedzenie, dostęp do edukacji czy ubrań. Żyjąc na ulicy, pozostawione…

W efekcie blisko 50 letniej wojny domowej, ponad 10 tysięcy dzieci znalazło się na ulicach miast Sudanu Południowego. Zdecydowały się one na opuszczenie swoich domów na wioskach, gdyż ich rodziny nie są w stanie zaspokoić ich podstawowych potrzeb takich jak jedzenie, dostęp do edukacji czy ubrań. Żyjąc na ulicy, pozostawione bez opieki i dachu nad głową zmuszone są do kradzieży, aby przetrwać kolejny dzień. Wiele z nich cierpi z powodu skrajnego wyczerpania, wygłodzenia i ciężkich chorób. Sytuację tę starają się zmienić misjonarze wraz z naszymi wolontariuszami.

Prowadzony przez Salezjanów program obejmuje pomocą rocznie ponad 200 dzieci. Przekazane dzięki zbiórce środki pomagają zapewnić podstawową opiekę medyczną, ratującą zdrowie i życie dzieci,  posiłek, dzięki któremu nie muszą kraść, aby przeżyć, a także dostęp do edukacji. Edukacja wyrównawcza umożliwia włączenie dzieci do szkoły, natomiast zawodowa pozwala młodzieży zdobyć pracę i zarobić na własne utrzymanie. Program obejmuje także proces przywracania najmłodszych dzieci do rodzin. Ponadto od sierpnia 2015 roku do czerwca 2016 roku wolontariusze Bartłomiej Wróblewski i Kazimierz Helon pracowali jako nauczyciele w szkole oraz wspierali księży Salezjanów w pracy z dziećmi ulicy. Prowadzili m.in. zajęcia sportowo-rekreacyjne, zajęcia z higieny osobistej oraz szkodliwości używek, naukę języka angielskiego i matematyki.

[gdlr_space height=”40px”]

Kraj Miejscowość Rok Liczba odbiorców
Sudan Południowy Wau 2015 -2016  ponad 200

[gdlr_space height=”60px”]
[gdlr_process min_height=”200px” type=”vertical” ]