%
0 zł do końca cel: 0 zł

Program wsparcia dzieci ulicy w Wau w Sudanie Południowym

W wyniku długotrwałego kryzysu związanego z wieloletnią wojną domową, tysiące dzieci w Sudanie Południowym trafiło na ulice. Opuściły swoje domu we wioskach, ponieważ ich rodziny nie były w stanie zapewnić im jedzenia, ubrań ani edukacji. W mieście uciekają się do kradzieży, aby zdobyć środki do życia. Cierpią głód i zapadają…

W wyniku długotrwałego kryzysu związanego z wieloletnią wojną domową, tysiące dzieci w Sudanie Południowym trafiło na ulice. Opuściły swoje domu we wioskach, ponieważ ich rodziny nie były w stanie zapewnić im jedzenia, ubrań ani edukacji. W mieście uciekają się do kradzieży, aby zdobyć środki do życia. Cierpią głód i zapadają na ciężkie choroby. Dzięki zebranym funduszom część z nich udało się objąć niezbędnym wsparciem.

Projektem objęte zostały dzieci ulicy z miasta Wau w Sudanie Południowym, którym zapewniono codzienne posiłki, opiekę zdrowotną oraz zajęcia edukacyjne i rekreacyjne. Najmłodsze z dzieci zostały przywrócone do rodzin. Ponadto, w ramach projektu do Wau w Sudanie Południowym wyjechała wolontariuszka SWM Izabela Bogus, która od lipca 2013 roku do lipca 2014 roku wspierała księży Salezjanów w pracy z dziećmi ulicy. Prowadziła ona m.in. zajęcia sportowo-rekreacyjne, zajęcia z higieny osobistej oraz szkodliwości używek, naukę języka angielskiego oraz matematyki. Ponadto zajmowała się doraźną pomocą medyczną. W 2013 roku wyjazd wolontariuszki został zrealizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. W 2015 roku opieką objętych zostało ok. 200 chłopców mieszkających na ulicy.  

[gdlr_space height=”40px”]

Kraj Miejscowość Rok Liczba odbiorców
Sudan Południowy Wau 2013-2015  

[gdlr_space height=”60px”]
[gdlr_process min_height=”200px” type=”vertical” ]