100%
0 zł do końca cel: 30000 zł

Pomoc ofiarom wojny w Syrii

Choć pokój nadal jest odległy, mieszkańcy Aleppo powoli odbudowują swoje życie na gruzach. Pomóż im wrócić do normalnego życia.
Choć pokój nadal jest odległy, mieszkańcy Aleppo powoli odbudowują swoje życie.
Wiele osób pyta jak można konkretnie pomóc – najbardziej konkretną pomocą, o którą proszą mieszkańcy Syrii jest modlitwa. Jest także jednak dużo osób, które chcą pomóc także materialnie. Dzięki naszej akcji przekazaliśmy dotąd 10.000 dolarów na działalność salezjańskiego oratorium w Aleppo. Zebraliśmy kwotę 70 000 złotych, która niedługo zostanie przekazana do Aleppo. Ale ponieważ potrzeby nadal są ogromne, dlatego kontynuujemy akcję.
Nadal można więc przekazać środki finansowe. Jest to w tym momencie najbardziej efektywny sposób na wsparcie mieszkańców Syrii. Przesyłanie jakichkolwiek innych darów nie jest możliwe ze względu na trudności formalne, a także niebezpieczeństwo, że dary nie dotrą do odbiorców. Wiele produktów można kupić w sklepach, inne łatwiej sprowadzić z  pobliskiego Libanu.
Wielu mieszkańców Syrii stara się wieść normalne życie, chodzą do pracy i na uczelnie, choć nie mają pewności, czy po powrocie ich dom będzie stał tak, jak go zostawili…

DCIM100GOPROGOPR0096.

Salezjanie w Aleppo starają się wspierać wszystkich mieszkańców. Aktualnie prowadzą następujące działania:
  •  Codzienne oratorium dla około 800 dzieci i młodzieży.
  • Dystrybucja żywności.
  • Dystrybucja ubrań, zwłaszcza w zbliżającym się okresie zimowym.
  • Pomoc materialna studentom, opłata za akademik, prąd i ogrzewanie.
  • Pomoc uchodźcom, którzy uciekli z oblężonej części Aleppo.

Dzieci i młodzież mówią nam że oratorium to miejsce, które nazywają wyspą pokoju i mimo, że w oddali słychać nadal sporadyczne strzały i wybuchy tutaj jesteśmy w innym świecie – osłonięci bożą opieką, pod płaszczem Maryi Wspomożycielki Wiernych.

Wspierając ich działalność chcemy dotrzeć z pomocą do tych o których świat często zdaje się zapominać, a którzy i jedyne czego pragną to POKÓJ.