47%
Zebrano: 5711 zł cel: 12000 zł

Indie – pomoc ofiarom powodzi w Kerala

Powódź w Indiach zniszczyła dorobek całego życia dziesiątkom tysięcy ludzi. Tragedia dotknęła też placówki salezjańskie. Tu liczy się każda pomoc!

Na początku sierpnia region Kerala w południowo-zachodnich Indiach nawiedziła olbrzymia powódź. Obfite monsuny doprowadziły do licznych osuwisk i rozlewu zbiorników, w skutek czego do tej pory około 100 osób straciło życie, a ponad 36 000 dach nad głową.

Poziom wody jest bardzo wysoki i wciąż się podnosi. Mieszkańcy chronią się na balkonach i specjalnie przygotowanych schroniskach. Rząd ogłosił czerwony alarm. 11 z 14 dzielnic Kerali zostało wysiedlonych. W wielu miejscach powódź odcięła dostęp do elektryczności.

Sytuacja jest poważna. Klęska żywiołowa wiąże się z ogromnymi stratami – ludziom zabierane jest to, na co pracowali przez lata. Mieszkańcy Kerali są bezsilni wobec żywiołu, ale my możemy im pomóc. Tragedia dotarła także do placówek salezjańskich, które szczególnie chcemy wesprzeć, a w których też mieszkańcy otrzymują pomoc i schronienie. Przede wszystkim pamiętajmy o nich w modlitwie. Lecz w tak trudnym czasie niezbędne jest też wsparcie materialne.

Wiemy, że w takich kryzysowych sytuacjach możemy na Was liczyć!
Zadziałamy razem dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy?