12%
Zebrano: 6458 zł cel: 50000 zł

Pomoc dzieciom ulicy w Kenii

Zapewnijmy podstawowe środki do życia podopiecznym domu dla dzieci ulicy Bosco Boys w Nairobi.

Nairobi, stolica Kenii, jest domem dla 3,5 miliona ludzi. Spośród nich ponad 60 000 to dzieci żyjące i pracujące na ulicach. Większość dzieci ulicy jest wykorzystywana fizycznie i seksualnie przez innych bezdomnych, są wabione do prostytucji lub przestępstwa obietnicą pieniędzy. Kiedy dzieci trafią na ulicę bardzo ciężko się im z tego miejsca wydostać.

Bosco Boys Langata jest salezjańskim centrum które oferuje pomoc młodym ludziom poprzez prowadzenie domu dla chłopców ulicy. Wychodząc na ulice Nairobi i nawiązując relacje z chłopcami można się przekonać, że są oni chętni zmienić swoje życie. Swoje pierwsze kroki ku zmianie stawiają właśnie w centrum w Langacie. Przyjeżdżając prosto z ulicy chłopcy nie mają nic. Ich brudne ubrania muszą zostać spalone, włosy zgolone. Dostają nowe ubrania, buty, środki czystości i Bosco Boys Langata staje się ich nowym domem. Chłopcy tutaj śpią, jedzą, modlą się, bawią, a także uczą. Po 3 lub 4 miesiącach edukacji i resocjalizacji są gotowi na następny etap jakim jest szkoła Bosco Boys Kuwinda, a na ich miejsce przychodzą nowi chłopcy.

Salezjanie zwracają się do nas z prośbą o pomoc w utrzymaniu domu dla chłopców. Dzięki zebranym funduszom będą mogli zapewnić 100 dzieciom posiłki, ubrania, czesne na szkołę oraz dach nad głową.

Pomóżmy chłopakom odzyskać normalne i bezpieczne dzieciństwo.