100%
0 zł do końca cel: 15900 zł

Organizacja obozu wakacyjnego w Dongorze w Etiopii

Wakacje to czas radości, zabawy i beztroski. Dla dzieci w Dongorze to także możliwość nauki, rozwoju uczestnictwa w zajęciach, do których nie mają dostępu na co dzień. Spraw, by ich wakacje były wyjątkowe!

Bieda, głód, słaby dostęp do wody i częste choroby to trudna rzeczywistość większości małych mieszkańców Dongory. Wakacje są dobrym czasem, by dzieci mogły choć na chwilę zapomnieć o tej niełatwej codzienności – okazją do zabawy, nauki i modlitwy. Pracujący tam księża organizują obóz wakacyjny dla ok. 200 najuboższych dzieci z parafii. Nasze wolontariuszki – Hania i Ala będą prowadzić dla nich zajęcia taneczne, sportowe i plastyczne. Ponadto przeprowadzą warsztaty tematyczne dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i higieny oraz będą prowadzić lekcje języka angielskiego. Wszystko po to, aby wakacje były nie tylko przyjemne, ale i użyteczne.

Kolorowe kredki, flamastry, balony, rakietki do badmintona, skakanki i piłki, głośnik, by wkoło rozbrzmiewała radosna muzyka do tańca – wszystko to jest niezbędne by dzieci mogły radośnie i wyjątkowo spędzić ten czas.

Twoja darowizna  pozwoli na organizację całego obozu, zakup niezbędnych materiałów edukacyjnych i zapewnienie posiłku dla uczestniczących w nim dzieci i młodzieży.