%
0 zł do końca cel: 0 zł

Organizacja obozu wakacyjnego dla dzieci w Sunyani

  Miejsce: Salezjański Dom dla Chłopców Ulicy (Don Bosco Boys Home – DBBH) w Sunyani to miejsce, w którym stale przebywa około 20 chłopców w wieku od 10 do 24 lat. Chłopcy pochodzą z rożnych części Ghany, często z dalekiego buszu. W DBBH mają zapewnione mieszkanie, wyżywienie, edukację,…

 

Miejsce:
Salezjański Dom dla Chłopców Ulicy (Don Bosco Boys Home – DBBH) w Sunyani to miejsce, w którym stale przebywa około 20 chłopców w wieku od 10 do 24 lat. Chłopcy pochodzą z rożnych części Ghany, często z dalekiego buszu. W DBBH mają zapewnione mieszkanie, wyżywienie, edukację, troskę oraz codzienne wychowanie. Niedaleko DBBH położone są slumsy (dzielnica biedy), z których dzieci i młodzież przychodzą na zajęcia świetlicowe.

Działania:
Organizacja i finansowanie obozu – wolontariusze zorganizowali wakacyjny, dzienny obóz dla dzieci w Sunyani. Była to druga edycja obozu, który po zeszłorocznym sukcesie i tym razem okazał się trafnie wybraną inicjatywą. W obozie wzięło udział ok. 200 dzieci, zarówno dziewcząt, jak i chłopców pochodzących z Sunyani, w tym także z pobliskich slumsów. Każdy dzień zaczynał i kończył się wspólną modlitwą. Przed południem odbywały się dostosowane do wieku lekcje z matematyki i języka angielskiego, przygotowywane przez lokalnych animatorów. Uczestnikom zapewniono obiad. Popołudniu odbywały się zajęcia sportowe, taneczne i warsztaty manualne. Obóz zakończyło przedstawienie końcowe przygotowane dla rodziców oraz wręczenie nagród uczestnikom.

Wolontariusze zaangażowani w realizację projektu:
• Paweł Kociołek SDB, Anna Knebel, Alicja Kołodziej, Karolina Maciejewska, Anna Pietrzyk,
• miejscowi salezjanie oraz 20 lokalnych animatorów młodzieżowych.

[gdlr_space height=”40px”]

Kraj Miejscowość Rok Liczba odbiorców
Ghana Sunyani 2008

[gdlr_space height=”60px”]
[gdlr_process min_height=”200px” type=”vertical” ]