%
0 zł do końca cel: 0 zł

Organizacja obozów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży w Sunyani

  Miejsce: Sunyani, Ghana Cel projektu: Organizacja obozów wakacyjnych dla 400 dzieci z Sunyani, Ghana. Działania: W lipcu 2009 roku wolontariusze SWM wyjechali do Ghany by zacząć przygotowania do wakacyjnych obozów dla dzieci i młodzieży w Sunyani. Była to trzecia edycja obozu, który tak jak w latach…

 

Miejsce:
Sunyani, Ghana

Cel projektu:
Organizacja obozów wakacyjnych dla 400 dzieci z Sunyani, Ghana.

Działania:
W lipcu 2009 roku wolontariusze SWM wyjechali do Ghany by zacząć przygotowania do wakacyjnych obozów dla dzieci i młodzieży w Sunyani. Była to trzecia edycja obozu, który tak jak w latach poprzednich i tym razem przyniósł wiele radości. Wzięło w nim udział około 360 dzieci (dziewcząt i chłopców) pochodzących z Sunyani, w tym także z pobliskich slumsów. W organizację obozu, poza polskimi wolontariuszami, byli zaangażowani wolontariusze z Włoch, miejscowi salezjanie oraz 40 lokalnych animatorów młodzieżowych. Obóz został przeprowadzony równolegle w dwóch miejscach: w ośrodku Don Bosco Boys Home oraz na terenie małej muzułmańskiej szkoły i przyległego pastwiska, które znajdują się w Kongo – jednej z najbiedniejszych dzielnic miasta.

Oba obozy przeprowadzone zostały w trybie dziennym. Każdy dzień zaczynał i kończył się wspólną modlitwą. Do południa odbywały się lekcje przygotowywane przez lokalnych animatorów. Po zmaganiach z matematyką i językiem angielskim uczestnicy oglądali przedstawienie w formie podwórkowego teatru. Później w Zongo następowały rozgrywki sportowe, po nich uczestnicy dostawali poczęstunek i szli do domów. Tymczasem w DBBH odbywał się wspólny obiad, a po nim zaczynały się zabawy i rozgrywki międzygrupowe, tzw. indoor i outdoor games. Po dwóch tygodniach zmagań z konkurencjami manualnymi, sportowymi, tanecznymi nadszedł czas podsumowań i rozdania nagród (każdy uczestnik został nagrodzony) oraz finałowe show dla rodziców.

Wolontariusze zaangażowani w realizację projektu:
• Anna Knebel
• Anna Pietrzyk
• Alicja Kołodziej
• Karolina Maciejewska
• Joanna Maciejewska
• Justyna Brzezińska
• Damian Ozimina

[gdlr_space height=”40px”]

Kraj Miejscowość Rok Liczba odbiorców
Ghana Sunyani 2009 400

[gdlr_space height=”60px”]
[gdlr_process min_height=”200px” type=”vertical” ]