%
0 zł do końca cel: 0 zł

Obóz wakacyjny dla dzieci i młodzieży w Ibadanie

Nigeria jest krajem o bardzo dużym poziomie zaludnienia, a jednocześnie jest podzielona na trzy główne grupy etniczne (Igbo, Yoruba, Hausa) oraz religijne (chrześcijaństwo, islam, wierzenia tradycyjne). Ze względu na konflikt na tle religijnym a także politycznym, sytuacja rodzin oraz najmłodszych obywateli kraju jest niestabilna. Działalność Centrum Młodzieżowego Don…

Nigeria jest krajem o bardzo dużym poziomie zaludnienia, a jednocześnie jest podzielona na trzy główne grupy etniczne (Igbo, Yoruba, Hausa) oraz religijne (chrześcijaństwo, islam, wierzenia tradycyjne). Ze względu na konflikt na tle religijnym a także politycznym, sytuacja rodzin oraz najmłodszych obywateli kraju jest niestabilna. Działalność Centrum Młodzieżowego Don Bosco, prowadzonego przez Salezjanów, a także organizacja półkolonii wakacyjnych dla 400 dzieci i młodzieży z Ibadanu jest nie tylko zagospodarowaniem czasu wolnego, ale miejscem spotkania i dialogu, miejscem nauki, zabawy i modlitwy. Organizacją obozu w Ibadanie w 2013 roku zajmował się misjonarz – brat Paolo Vaschetto sdb, którego pracę wspierali dwaj klerycy z Nigerii, 4 kandydatów do Zgromadzenia Salezjańskiego, 2 aspirantki do Zgromadzenia Sióstr Salezjanek, 50 lokalnych animatorów – wychowanków i byłych wychowanków szkół salezjańskich oraz Centrum Młodzieżowego w Ibadanie. Obóz trwał przez cały sierpień. W ramach programu był zaplanowany czas na naukę, formację duchową, gry i zabawy zespołowe, zajęcia rozwijające kreatywność i talenty. Obóz był zorganizowany dla dzieci i młodzieży pomiędzy 7 a 16 rokiem życia.
W 2013 roku w organizację obozu wspierała grupa czterech polskich wolontariuszy z SWM Młodzi Światu (Agnieszka Mazur, Joanna Urbańska, Kamila Szwan i Anna Kowalczyk), którzy odpowiadali za prowadzenie zajęć, animację grup oraz przygotowanie animatorów. Dwóch z nich pracowało w Centrum Młodzieżowym Don Bosco w Ibadanie w okresie od lipca do października, odpowiadając za tworzenie i realizowanie tygodniowego programu zajęć, pracę w ramach programu Bosco Boys dla dzieci ulicy oraz realizację bieżących prac na placówce.

[gdlr_space height=”40px”]

Kraj Miejscowość Rok Liczba odbiorców
Nigeria Ibadan 2013 400

[gdlr_space height=”60px”]
[gdlr_process min_height=”200px” type=”vertical” ]