100%
0 zł do końca cel: 16000 zł

Magda i Agnieszka jako nauczycielki w szkole Etiopii

W szkole prowadzonej przez Siostry Salezjanki w Ziway wciąż brakuje wykwalifikowanych nauczycieli. Magda i Agnieszka chcą podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami. Pomóż im lecieć na misje do Etiopii.

Ziway jest miastem położonym w centralnej części Etiopii, w regionie Oromia. W mieście działają siostry salezjanki, które prowadzą szkołę podstawową oraz przychodnię. Tam właśnie przez najbliższy rok będą pracować Magda i Agnieszka. Będą uczyć dzieci języka angielskiego, geografii, historii, przedmiotów społecznych, prowadzić oratorium oraz pomagać w przychodni.

 

POZNAJCIE NASZE WOLONTARIUSZKI

Magda Matczak

Z wykształcenia archeolog i historyk, doktor nauk humanistycznych. W SWM od 2009 roku. Swoje pierwsze kroki misyjne stawiała w Sierra Leone, gdzie latem współorganizowała półkolonie dla 200 dzieci. Tam narodziło się w niej pragnienie większego i dłuższego dzielenia się swoimi umiejętnościami.

Agnieszka Truchan

Od trzynastu lat mieszka na Osadzie z Burymi Misiami – osobami niepełnosprawnymi. Tam razem mieszkają, pracują i odpoczywają. I choć z wykształcenia jest pedagogiem specjalnym, tam jej dyplom na niewiele się przydał, bo tego jak żyć razem, w przyjaźni uczą się wspólnie każdego dnia. Lubi zatrzymywać chwile emocji pstrykając zdjęcia. Na co dzień ogarnia też biurokrację fundacji i całkiem dobrze odnajduje się w tym poukładanym świecie papierologii.

DLACZEGO MISJE?

Na pytanie dlaczego misje? Magda odpowiada w ten sposób: Misje fascynowały mnie od kiedy byłam małym dzieckiem. Wówczas było to głównie zafascynowanie odmiennością nieznanych miejsc i ludów. Z czasem to zainteresowanie zaczęło się pogłębiać i zaczęłam odkrywać w nim nowe motywacje. Wolontariat jest miejscem, w którym realizuję bezinteresowną chęć pomocy innym oraz dzielę się doświadczeniem Boga. Mam poczucie pewnego długu wdzięczności wobec osób, które pokazały mi dobre i kochające oblicze Boga. Przez moją pracę w wolontariacie mam poczucie, że po trosze spłacam ten dług. W swoim życiu otrzymałam wiele i chciałabym teraz podzielić się Dobrą Nowiną, radością, nadzieją i wiedzą. Pomoc innym jest czymś, co wbrew pozorom bardziej ubogaca niżbyśmy się tego spodziewali. Dając innym coś z siebie otrzymujemy znacznie więcej. Praca w wolontariacie pozwala przełamywać własne bariery kulturowe i wychodzić naprzeciw innemu, nieznanemu światu; daje wiele radości i uczy innego spojrzenia na własną kulturę co prowadzi do tego, że bardziej doceniamy to co posiadamy choć czasem wydaje nam się, że jest to niewiele.

Natomiast dla Agnieszki: Wyjazd na misje do Afryki to spełnienie marzeń, po prostu.

Pierwsze relacje pojawią się już wkrótce na blogu!

Dzięki Twojemu wsparciu zostaną opłacone koszty przelotu, ubezpieczenia i niezbędnych szczepień.