%
0 zł do końca cel: 0 zł

Zakup kocy i pościeli dla dzieci z sierocińca Kasisi w Zambii

  Miejsce: Kasisi położone jest 37 km od stolicy Zambii, Lusaki. Od 1926 roku działa tam Dom Dziecka Kasisi prowadzony przez polskie zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. Jest to największy i najbardziej znany sierociniec w Zambii i szczególne miejsce, w którym dzieci nie tylko otacza się…

 

Miejsce:
Kasisi położone jest 37 km od stolicy Zambii, Lusaki. Od 1926 roku działa tam Dom Dziecka Kasisi prowadzony przez polskie zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. Jest to największy i najbardziej znany sierociniec w Zambii i szczególne miejsce, w którym dzieci nie tylko otacza się miłością, ale również dba się o to, by po osiągnięciu pełnoletniości potrafiły same zatroszczyć się o siebie.

Szczególnej opieki wymagają przede wszystkim dzieci zarażone wirusem HIV i chore na AIDS, które stanowią około 30% wszystkich wychowanków sióstr. W Kasisi panuje atmosfera prawdziwie rodzinnej miłości, mimo że brakuje środków na najbardziej podstawowe przedmioty codziennego użytku.

Działania:
• Dofinansowanie zakupu koców i prześcieradeł dla dzieci z sierocińca

[gdlr_space height=”40px”]

Kraj Miejscowość Rok Liczba odbiorców
Zambia Kasisi 2007

[gdlr_space height=”60px”]
[gdlr_process min_height=”200px” type=”vertical” ]