100%
0 zł do końca cel: 13343 zł

Eliza i Ula jako animatorki podczas obozu wakacyjnego w Etiopii

Dzieci w Awassie już czekają na wakacyjny obóz. Pomóż Uli i Elizie zorganizować niezapomniany letni wypoczynek dla dzieciaków w Etiopii.

Awassa to miasto położone nad jeziorem o tej samej nazwie. Znajduje się w południowej części Etiopii, około 270 km od Addis Abeby – stolicy tego państwa. W tym właśnie mieście, wspierając codzienną pracę sióstr Misjonarek Miłości, pracowały w czasie wakacji wolontariuszki Eliza Kur i Urszula Sikora.
W ciągu dwóch miesięcy zostały zorganizowane dwa 3-tygodniowe obozy wakacyjne dla ponad 500 dzieci. Dla dzieci był to czas, w którym w przyjemnej atmosferze mogły spędzić czas na nauce i zabawie.
Wolontariuszki mogły natomiast podzielić się zarówno ze swoimi podopiecznymi, jak i z lokalnymi animatorami swoimi umiejętnościami i wiedzą z dziedziny pedagogiki i psychologii.
Ponieważ ucząc innych, uczymy się sami, Ula i Eliza pomagały też siostrom w ich codziennych obowiązkach i poznawały pracę pielęgniarek oraz rehabilitantów, a ponadto swoim uśmiechem i obecnością dodawały otuchy pacjentom szpitala prowadzonego przez siostry.


Szczegółowe wiadomości na tematy pracy w Awassie można przeczytać na prowadzonym przez nie blogu:

Etiopia: Nowe kwalifikacje, czyli to czego uczysz się na misjach…
   

W imieniu Wolontariuszek dziękujemy serdecznie za wsparcie modlitewne oraz za wszelką pomoc w pokryciu kosztów przelotu, wiz, szczepień i ubezpieczenia.

 

[gdlr_space height=”40px”]

Kraj Miejscowość Rok Liczba odbiorców
Etiopia Awassa 2017  500

[gdlr_space height=”60px”]
[gdlr_process min_height=”200px” type=”vertical” ]