100%
0 zł do końca cel: 12000 zł

Ela i Marta jako animatorki podczas obozu wakacyjnego w Nigerii

Pilnie potrzebny geograf i matematyk w Nigerii – pomóż Eli i Marcie wyjechać na misje!

Podczas obozu wakacyjnego w Ibadanie potrzebne były serca gotowe do służby i ręce gotowe do pracy. Aby umożliwić dzieciom i młodzieży ukończenie dobrej szkoły i zdobycie zawodu, niezbędni byli animatorzy, którzy uczyli poszczególnych szkolnych przedmiotów i poprowadzili dodatkowe zajęcia rozwijające talenty młodych Nigeryjczyków.

Uczestnicy obozu dzięki zdobytej wiedzy lepiej poradzą sobie w czasie roku szkolnego, będą mogli starać się o miejsca w szkołach, a tym samym będą walczyć o lepsze wykształcenie, przyszłą pracę i byt rodziny. Obóz wakacyjny to szansa na naukę, zabawę, pracę i modlitwę dla wyznawcy każdej religii, dla każdego dziecka. Dajemy przysłowiową „wędkę”, nie „rybę”, i uczymy z niej korzystać!

Wolontariuszki SWM Młodzi Światu Elżbieta Permus i Marta Ruszczyńska dzieliły się swoimi zdolnościami z dziećmi i młodzieżą. Ela, jako pełen energii geograf, a Marta jako matematyk pomagały najmłodszym w budowaniu wiedzy, a co za tym idzie w zdobyciu lepszego wykształcenia, przyszłej pracy i zapewnienia bytu rodzinie.

Dzięki darowiznom możliwe było wsparcie pokrycia kosztów przelotu, wiz, szczepień i ubezpieczenia dla wolontariuszek.

Kraj Miejscowość Rok Liczba odbiorców
Nigeria Ibadan 2016