%
0 zł do końca cel: 0 zł

Edukacja w sferze rolnictwa i hodowli zwierząt w Lufubu

  Miejsce: Don Bosco Agricultural Training Centre – Salezjańska szkoła rolnicza w Lufubu. Cel projektu: skupia się głównie na problemie braku wykwalifikowanych pracowników, którzy w sposób rzetelny będą prowadzić zajęcia praktyczne oraz teoretyczne z zakresu uprawy roli oraz hodowli zwierząt. Działania: • Wolontariusz wykonuje zadania w…

 

Miejsce:
Don Bosco Agricultural Training Centre – Salezjańska szkoła rolnicza w Lufubu.

Cel projektu:
skupia się głównie na problemie braku wykwalifikowanych pracowników, którzy w sposób rzetelny będą prowadzić zajęcia praktyczne oraz teoretyczne z zakresu uprawy roli oraz hodowli zwierząt.

Działania:
• Wolontariusz wykonuje zadania w lokalnej szkole rolniczej w Lufubu. Szkoła ta liczy 50 studentów szkolonych co roku, którzy również poza uzyskaniem wykształcenia w danej dziedzinie korzystają z plonów wykonywanej tam pracy. Poza uczniami szkoły z owoców pracy korzysta również lokalna ludność, która ma łatwiejszy dostęp do dóbr pochodzących z prac polowych jak i hodowlanych. Wolontariusz współpracuje z dotychczasowymi instruktorami oraz pracownikami szkoły rolniczej w celu uzyskania jak najlepszych efektów pracy uczniów.
• Podział obowiązków jest równomierny dla wszystkich studentów w zależności od potrzeb oraz od warunków pogodowych. Wszystkie prace odbywają się na terenie należącym do wspólnoty salezjańskiej oraz szkoły rolniczej. Wolontariusz szkoli studentów szkoły pod kierunkiem hodowli zwierząt a także uprawy, w celu zwiększenia świadomości jak najlepiej wykorzystać lokalne zasoby. Młodzież i tamtejsza ludność uważa, że mleko i mięso to jedyne produkty, które można pozyskać od zwierząt. Edukacja ma na celu uświadomienie uczniów oraz mieszkańców o szerokim zastosowaniu i znaczeniu walorów rolnictwa oraz hodowli zwierząt.
• Poza edukacją wolontariusz zajmuje się planowaniem działań przy farmie oraz na okolicznych polach, należących do szkoły rolniczej w Lufubu oraz doraźną pomocą Salezjanom przy pracach remontowych oraz codziennym zajmowaniu się farmą.

Wolontariusz:
• Maciej Okupnik

[gdlr_space height=”40px”]

Kraj Miejscowość Rok Liczba odbiorców
Zambia Lufubu 2009 50

[gdlr_space height=”60px”]
[gdlr_process min_height=”200px” type=”vertical” ]