98%
Zebrano: 28094 zł cel: 28380 zł

Edukacja dzieci w Indiach

Prowadzone przez salezjanów centra studiów pozaszkolnych to szansa na edukację i lepsze jutro dla dzieci z ubogich środowisk. Ty też możesz pomóc!

Tamil Nadu to jeden ze stanów w Indiach położony w południowej części tego kraju. Co roku około 40 000 dzieci w wieku szkolnym opuszcza tam system edukacji. Przyczyną jest słaba dostępność do edukacji, jej wątpliwa jakość, brak wykwalifikowanych nauczycieli oraz pomocy naukowych.

Istniejący system edukacji nie uwzględnia trudnej sytuacji dzieci z rodzin biednych, których rodzice często sami są niewykształceni (wielu z nich jest analfabetami) i nie mogą pomagać dzieciom w odrabianiu zadań domowych. W rezultacie dzieci z tych rodzin są w grupie wysokiego ryzyka porzucenia szkoły z powodu niemożności dotrzymania kroku innym dzieciom. Potrzebują one dodatkowego wsparcia, aby poprawić swoje wyniki w nauce i wyrównać szanse względem lepiej sytuowanych rówieśników.

By pomóc mieszkańcom oraz stworzyć im możliwości do edukacji powstała organizacja SURABI (Instytut Wspierania Strategicznego Rozwoju Miast i Obszarów Wiejskich) założona przez salezjańską prowincję w Chennai.


Jej zadaniem jest pomoc dzieciom i młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji społecznej i ekonomicznej. Ubóstwo jest bezpośrednim skutkiem ograniczonego dostępu do edukacji. Wychodząc z przekonania, że każde dziecko zasługuje na dostęp do wysokiej jakości edukacji i szansę na rozwój pomimo wyzwań społeczno-ekonomicznych, salezjanie założyli sieć centrów studiów pozaszkolnych, zapewniających wsparcie w nauce poza szkolnymi godzinami lekcyjnymi, gdzie zajęcia prowadzone są aktywnymi metodami, dostosowanymi do możliwości i potrzeb dzieci.

Głównymi działaniami podejmowanymi przez organizację jest:

–  prowadzenie 18 centrów studiów wieczorowych, z których obecnie korzysta 540 osób

– organizacja obozów letnich, które wspierają rozwój intelektualny i społeczny dzieci

szkolenia na temat praw dziecka i świadomości ekologicznej odbywające się raz w roku dla członków klubu ekologicznego

zajęcia kulturalne, które poprzez promocję lokalnej sztuki, języka i zwyczajów wzmacniają integrację i zaangażowanie wśród społeczności

Nasz projekt finansuje częściowo wymienione wyżej działania, a tym samym daje szansę dzieciom z ubogich rodzin na rozwój oraz zapewnia im opiekę i wychowanie w duchu księdza Jana Bosko.