100%
Zebrano: 56500 zł cel: 56500 zł

Dożywianie uczniów w Kenii

Dla wielu uczniów salezjańskiej szkoły technicznej szkolny posiłek jest jedynym w ciągu dnia. Zapewnij go!

Salezjańska szkoła techniczna Don Bosco Boys’ Town w Nairobi poprzez naukę zawodu daje szansę na pracę i lepszą przyszłości młodym ludziom z ubogich środowisk Nairobi. Przez okres dwóch lat kształcą się oni na kierunkach takich jak mechanika samochodowa, hydraulika, murarstwo, elektryka, stolarka, krawiectwo, ślusarstwo, fryzjerstwo i praca biurowa.

W tym roku uczęszcza do niej się 430 chłopców i dziewcząt, czyli o blisko połowę więcej niż w roku ubiegłym. To wielka radość, że aż tylu młodych ludzi chce się kształcić i wyjść z zaklętego kręgu biedy. Z drugiej strony jest to dla szkoły duże wyzwanie zwłaszcza przy rosnących obecnie cenach żywności.

Większość uczniów pochodzi z ubogich środowisk okolicznych slumsów lub z wiosek. 250 osób mieszka w internacie, a 180 dochodzi codziennie na zajęcia. Dla nich wszystkich szkoła zapewnia codzienne obiady, które dla grupy dochodzącej są pierwszym, a nawet jedynym posiłkiem w ciągu dnia. Dla mieszkańców internatu wydawane są także śniadania i kolacje.

Zakup żywności dla tak dużej liczby osób to ogromny wydatek, zwłaszcza, że szkoła nie otrzymuje dotacji państwowych, a wielu uczniów w trudnej sytuacji zwolnionych jest z opłaty i tak bardzo niskiego czesnego.

Każda pomoc zostanie wykorzystana  w stu procentach jak najlepiej ku wielkiej radości naszych uczniów, którzy nie będą chodzić głodni – zapewnia ks. Jan Marciniak, dyrektor misji.

Za zebrane środki zostanie zakupione zostaną przeznaczone na zakup żywności i opału do gotowania.