100%
Zebrano: 23100 zł cel: 23100 zł

Dożywianie ubogich w Czadzie

Największym problemem w Czadzie jest susza i głód. Z ich powodu najbardziej cierpią dzieci, osoby starsze i chorzy, którzy nie są w stanie sami zapewnić sobie pożywienia. Wśród nich są mieszkańcy okolic Sarh których los możesz zmienić nie odchodząc od komputera. Pomóż im już dziś!

Warunki klimatyczne w Czadzie są bardzo ciężkie. Jest on jednym z najcieplejszych krajów w Afryce, przez sześć miesięcy w roku panuje tu pora sucha. Powoduje to nie tylko brak wody pitnej, ale głód spowodowany opóźnieniami w opadach deszczu.

Salezjanie w Sarh pracują od 2001 roku. Ich placówka położona jest na peryferiach miasta. Prowadzą parafię p.w. św. Józefa oraz duszpasterstwo na wioskach (dojeżdżają do około pięćdziesięciu wiosek w promieniu stu kilometrów). Proboszczem parafii jest polski misjonarz ks. Artur Bartol.

W Sarh Salezjanie obejmują pomocą 1800 potrzebujących (głównie osoby starsze i chore) zamieszkujących 14 wspólnot. Głównym pożywieniem jest proso, kukurydza, ryż i orzeszki ziemne. Dla mieszkańców 1 wspólnoty potrzeba jednorazowo 3 worki prosa. 1 worek (50 kg) = 200 zł.

Dzięki ofiarności darczyńców udało się zebrać całą kwotę potrzebną do prowadzenia programu dożywiania w roku 2016!

Kraj Miejscowość Rok Liczba odbiorców
Czad Sarh 2015  1800