%
0 zł do końca cel: 0 zł

Dożywianie oraz zakup filtrów do wody w Majes w Peru

  Opis sytuacji: Arequipa to drugie, co do wielkości miasto w kraju Ameryki Południowej, gdzie w kilku miastach Salezjanie od wielu lat prowadzą działalność misyjną. Kolejno otwierane placówki gromadzą dziesiątki, a nawet setki dzieci i młodzieży w domach ulicy, oratoriach czy szkołach. Niedaleko niej znajduje się Majes, gdzie…

 

Opis sytuacji:
Arequipa to drugie, co do wielkości miasto w kraju Ameryki Południowej, gdzie w kilku miastach Salezjanie od wielu lat prowadzą działalność misyjną. Kolejno otwierane placówki gromadzą dziesiątki, a nawet setki dzieci i młodzieży w domach ulicy, oratoriach czy szkołach. Niedaleko niej znajduje się Majes, gdzie powstało Don Bosco Centro, placówka która mimo iż już dawno oddana do użytku, wciąż boryka się z wykończeniem. Jednym z ważniejszych czynników umożliwiającym funkcjonowanie tego miejsca jest woda, która dostarczana jest za pomocą wywierconych studni. To jednak nie rozwiązało problemu. Woda wymagała oczyszczania przez filtry, których nie ma, a co za tym idzie do placówki dostawała się zanieczyszczona woda.

Działania:
• Dzięki wsparciu darczyńców udało się zakupić filtry do wody, chroniącymi odbiorców przed zakażeniami, zatruciami i różnymi chorobami.
• Dodatkowo przekazana kwota umożliwiła dożywianie osób korzystających z działalności centrum.

[gdlr_space height=”40px”]

Kraj Miejscowość Rok Liczba odbiorców
Peru Majes 2009

[gdlr_space height=”60px”]
[gdlr_process min_height=”200px” type=”vertical” ]