4%
Zebrano: 1225 zł cel: 25000 zł

Dożywianie dzieci oraz zakup materiałów szkolnych dla uczniów w Namibii

W mieście Rundu salezjanie prowadzą trzy przedszkola dla najbiedniejszych dzieci. Podaruj posiłek i przybory edukacyjne przedszkolakom z Namibii!

W południowo-zachodniej części Afryki leży Namibia. Kraj wielkich kontrastów, w którym obok bogatych ludzi, jeżdżących drogimi samochodami i mieszkających w ogromnych willach, żyją miliony tych, którzy każdego ranka martwią się o to, co wsadzić do garnka. Poziom ubóstwa w tym państwie jest zatrważający, a przepaść pomiędzy bogatymi i ubogimi ogromna.

W porze deszczowej nie spadło wystarczająco dużo deszczu, przez co kraj dotknęła w tym roku susza, niosąca za sobą poważne skutki. Wiele ludzi żyje z tego, co wyrośnie im w polu, a bez deszczu niestety plony są bardzo słabe. Klęska głodu zbliża się nieubłagalnie.

Od 2015 roku salezjanie prowadzą w mieście Rundu trzy przedszkola dla najbiedniejszych dzieci. Wiele z nich to sieroty. W sumie do placówek uczęszcza 143 uczniów. Salezjanie zapewniają każdemu dziecku codziennie obiad oraz materiały edukacyjne (książki, zeszyty, długopisy, kredki).

Głodne dzieci nie mają siły by się uczyć. Głodne dzieci nie mają nawet siły na to by się uśmiechać i bawić. W poprzednich latach nie zawiedliśmy. Pomóżmy i tym razem!

Sprawmy wspólnie, by na twarzach maluchów, które od wczesnych lat swojego życia tak wiele cierpią, choć na chwilę zagościł uśmiech, by mogły w spokoju zdobywać wiedzę i wkraczać w dorosłe życie. Podaruj posiłek przedszkolakom z Namibii!