%
0 zł do końca cel: 0 zł

Champions for South Africa – join the game!

  Miejsce realizacji: cała Polska, dodatkowo projekt obejmujący w sumie 6 krajów europejskich, działania realizowane również w RPA W związku z odbywającymi się w 2010 roku w RPA finałami Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, organizacje z 6 państw europejskich, działające w ramach sieci Don Bosco Network, postanowiły przeprowadzić…

 

Miejsce realizacji:
cała Polska, dodatkowo projekt obejmujący w sumie 6 krajów europejskich, działania realizowane również w RPA

W związku z odbywającymi się w 2010 roku w RPA finałami Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, organizacje z 6 państw europejskich, działające w ramach sieci Don Bosco Network, postanowiły przeprowadzić kampanię edukacyjną, która skierowana jest do uczniów w wieku 8-18 lat oraz ich nauczycieli.

Cele ogólne projektu:
• Przyczynić się do większego zainteresowania oraz zrozumienia problemów rozwojowych Republiki Południowej Afryki wśród dzieci i młodzieży w Europie.
• Przyczynić się do większego poparcia realizacji Milenijnych Celów Rozwoju w Europie.

Działania:
• Działania promujące projekt: stworzona została wielojęzyczna strona internetowa www.join-the-game.org, wydrukowane i rozesłane do szkół i indywidualnych nauczycieli zostały ulotki informacyjno – promocyjne. Nauczyciele, którzy zainteresowali się udziałem w projekcie, mogli zgłosić chęć otrzymania materiałów edukacyjnych przy pomocy zgłoszenia pocztowego, drogą mailową, telefoniczną lub z wykorzystaniem formularza on-line, za pośrednictwem strony internetowej.
• Przygotowanie i produkcja materiałów edukacyjnych: materiały dydaktyczne obejmują dwie przygodowe gry komputerowe, dla uczniów w wieku 8-12 oraz 13-18 lat (dostępne na DVD oraz on-line) a także scenariusze towarzyszących zajęć lekcyjnych. Są one dostępne w sześciu wersjach językowych. Przeznaczone do przeprowadzenia lekcji w Polsce materiały zostały dostosowane do polskiej Podstawy Programowej takich przedmiotów jak: historia, geografia, wiedza o społeczeństwie.
• Wizyty w szkołach: jesienią 2009 roku koordynator projektu oraz wolontariusze odwiedzili 19 szkół, spotykając się z nauczycielami i uczniami, aby zaprezentować projekt i zachęcić do udziału w jego poszczególnych działaniach.
• Newsletter: nauczyciele, którzy biorą udział w projekcie, otrzymali we wrześniu pierwszy z serii newsletterów mailowych, w którym zawarte były informacje dotyczące przebiegu projektu, a także informacje pochodzące od partnera projektu w RPA o sytuacji w tym kraju.
• Objęcie projektu patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej: na jesieni 2009 roku rozpoczęte zostały starania o uzyskanie patronatu MEN nad projektem, który przyznany został w grudniu 2009 roku.

[gdlr_space height=”40px”]

Kraj Rok Liczba odbiorców
Polska, Włochy, Niemcy, Belgia, Hiszpania, Republika Południowej Afryki 2009

[gdlr_space height=”60px”]
[gdlr_process min_height=”200px” type=”vertical” ]