%
0 zł do końca cel: 0 zł

Wyposażenie domu dla wolontariuszy w Chingoli

Centrum młodzieżowe i szkoła techniczna w Chingoli mogą funkcjonować dzięki pracy misjonarzy, a także wolontariuszy. Dla tych ostatnich jest już dom, ale brakuje w nim sprzętów. Pomóż wyposażyć dla nich dom!

Słynne zagłębie miedziowe w Zambii to region Copperbelt, którego stolicą jest Chingola. Mieszka tu prawie 200 tysięcy ludzi, którzy siebie i swoje rodziny starają się utrzymać w większości z górnictwa. Chingola jest również pierwszym miejscem, do którego dotarli salezjanie w Zambii. Znając potrzeby regionu i młodych, misjonarze otworzyli szkołę techniczną i centrum młodzieżowe – to tu zaglądają ci starsi i ci najmłodsi mieszkańcy miasta. Mogą tu zjeść, bawić się, grać, uczyć.

Funkcjonuje ono nie tylko dzięki zaangażowaniu księży, ale przede wszystkim lokalnych animatorów, a także pracy zagranicznych wolontariuszy (w tym także z Polski). Dla nich niedawno został odremontowany dom mieszkalny. W tym roku przekazaliśmy środki finansowe, które umożliwiły jego wyposażenie (zakup lodówki, podstawowego sprzętu do kuchni oraz mebli do jadalni).

Kraj Miejscowość Rok Liczba odbiorców
Zambia Chingola  2015

projekt-zambia-chingola-domwol-3
projekt-zambia-chingola-domwol-1