100%
Zebrano: 16000 zł cel: 16000 zł

Budowa szesnastej studni w Czadzie

Mieszkańcy wiosek w Czadzie muszą przemierzać pieszo duże odległości, by zdobyć wodę zdatną do picia. Wspólnie wybudujmy dla nich kolejną studnię!

Dla mieszkańców Czadu woda jest prawdziwym skarbem. Temperatury osiągają tam do 45 stopni, a pora sucha trwa 6 miesięcy. Brak wody powoduje głód, choroby, a nawet śmierć wielu ludzi. Od 2012 roku wspieraliśmy prowadzoną przez ks. Artura Bartola akcję budowy studni dla mieszkańców okolic Sarh. Studnie powstawały w wioskach w obrębie parafii, do których docierają Salezjanie. Były budowane niedaleko domów katechistów, którzy będą je otaczali opieką, aby służyły mieszkańcom przez wiele lat.

Dzięki zebranym funduszom udało się wybudować kolejną – już szesnastą studnię.

Z każdej studni korzysta około 500-600 osób, co oznacza, że dzięki wybudowaniu 16 studni zapewniono dostęp do czystej wody pitnej ponad 8 000 osób!

Oto fragment listu od Ks. Bartola:

Drodzy Dobrodzieje, nawet sobie nie wyobrażacie jak wielką radość sprawiliście mieszkańcom wiosek (każdej liczącej 500 osób).  Woda pitna z każdej ze studni pomaga uniknąć chorób, ułatwia podlewanie roślin i hodowle zwierząt, a dzięki temu ułatwia zdobywanie żywności. Tam gdzie udało nam się zbudować studnie, mieszkańcy z wielkim wzruszeniem dziękowali za ten wspaniały dar. Niektórzy nawet dziwili się, że są tacy ludzie, którzy  choć ich nie znają, a myślą o nich i im pomagają. Ja również pragnę Wam, drodzy Dobrodzieje z różnych części Polski, złożyć gorące podziękowania: szkołom , parafiom, instytucjom i osobom prywatnym. Nie będę wymieniał, aby przez przypadek kogoś nie pominąć. To dzieło powstało tylko dzięki WAM. Również dziękuję wszystkim zaangażowanym w Salezjańskim Wolontariacie Misyjnym, którzy koordynowali tę akcję. Sprawiliście ogromną radość i przyczyniliście się również do rozwoju naszych wiosek.

Kraj Miejscowość Rok Liczba odbiorców
Czad Sarh 2015-2016 500-600