Budowa studni w Angoli
Salezjanie w Angoli docierają do najbardziej potrzebujących, na obrzeżach centrów miejskich i w regionach wiejskich, również tam, gdzie jeszcze widoczne są ślady wojny domowej, która zakończyła się tutaj dwadzieścia lat temu.
W miejscowości Luena salezjanie oprócz pracy ewangelizacyjnej prowadzą centrum opieki zdrowotnej, szkołę podstawową oraz kursy zawodowe, dzięki którym ponad 3000 młodych otrzymuje edukację. Udało im się także wybudować kilka studni. Teraz na swoją studnię czekają mieszkańcy dzielnicy Tchisseque, położonej na obrzeżach miasta. Mieszkańcy to w znacznej mierze ludność napływowa, która niedawno przybyła w pobliże miasta szukając pracy, możliwości edukacji, czy opieki zdrowotnej, o które ciężko jest w oddalonych wioskach. Nazwa dzielnicy w tłumaczeniu oznacza radość. Jednak kiedy popatrzymy na zdjęcia uśmiech znika z naszych twarzy widząc warunki w jakich żyją – 95% domów to prowizoryczne konstrukcje z patyków i blachy. Jedynym źródłem wody pitnej jest dla nich pobliska rzeka, do której muszą iść 2,5 km w jedną stronę, pokonując łącznie 5 km każdego dnia.
Budowa studni w osadzie będzie więc miała olbrzymi wpływ nie tylko na poziom wzrostu higieny, ale i podniesienie poziomu życia mieszkańców. Salezjanie wspólnie z miejscową ludnością chcieliby wybudować studnię głębinową z elektryczną pompą solarną oraz zbiornik na wodę zapewniający stały dostęp do wody i ułatwiający jej nabieranie. Ze studni skorzysta ponad 3000 osób!
Podarujmy czystą wodę i uczyńmy Tchisseque naprawdę radosnym miejscem!