Podręczniki do bibliotek w Tanzanii

Cała kwota potrzebna na projekt to 11 500 zł
16% już jest/9 561 zł do końca
Wpłacam

Dwa miejsca w Tanzanii – Dodoma i Didia. Dwie szkoły średnie prowadzone przez Salezjanów, a w nich setki uczniów z ogromną motywacją do nauki. Edukacja to dla nich droga do spełniania marzeń i lepszej przyszłości. Dobrze o tym wiedzą i nie marnują czasu spędzanego w szkole – wielu wstaje jeszcze nad ranem żeby już o 5.00 usiąść do zeszytów!

Czego brakuje? Materiałów do nauki. Rodzin nie stać na zakup podręczników, nie mówiąc już o dostępie do komputerów z Internetem, skąd my przyzwyczailiśmy się w ostatnich latach czerpać wiedzę i informacje o świecie. Uczniowie mają do dyspozycji tylko własne notatki z lekcji i bardzo nieliczne materiały na wyposażeniu szkoły.

A gdyby tak w każdym z tych miejsc powstała szkolna biblioteka? A w niej podręczniki, słowniki, lektury, książki edukacyjne z różnych dziedzin nauki. Może jedna z tych książek mogłaby być od Ciebie? Może sięgnie po nią przyszły lekarz, nauczycielka, odkrywca? Wszystko jest możliwe!

W tym roku w szkołach Dodomie i Didia będziemy m.in. budować i remontować pomieszczenia pod biblioteki, meblować je i wyposażać. Przeszkolimy też osoby odpowiedzialne za biblioteki w zakresie katalogowania książek, a dla uczniów zorganizujemy lekcje biblioteczne, by wiedzieli jak korzystać z materiałów edukacyjnych. Najważniejszym punktem programu będą oczywiście książki – i tu zapraszamy do wsparcia! Ufundowanie podręcznika to koszt ok. 30 zł, a z każdym kolejnym podręcznikiem jesteśmy krok bliżej do spełnienia marzenia tanzańskich uczniów.

Dziękujemy!

 

Projekt „Narzędzia dla Rozwoju. Podniesienie poziomu edukacji średniej i zawodowej w regionach Dodoma i Shinyanga w Tanzanii przez modernizację i doposażenie bibliotek oraz program szkoleniowy w szkołach w Dodomie i Didia” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu Polska Pomoc 2017.

Facebook