Republika Środkowoafrykańska – zakup leków do przychodni w Bangi

Cała kwota potrzebna na projekt to 25 000 zł
Właśnie startujemy/24 969 zł do końca
Wpłacam

Republika Środkowoafrykańska to kraj leżący w samym sercu Afryki, którym od lat targają wewnętrzne konflikty. Salezjanie prowadzą placówkę w stolicy kraju – Bangi. Praca tam jest często niebezpieczna. Głód, dostępność do pitnej wody, czy wszechobecne ubóstwo są tam trudnościami dnia codziennego. Większość mieszkańców żyje za mniej niż 4zł dziennie. Nie jest też dobrze ze standardem medycznym.

Na placówce w Bangi pracuje ks. Artur Bartol. Salezjanie prowadzą tam parafię, centrum młodzieżowe, przedszkole, szkołę i przychodnię parafialną. Do tej przychodni każdego dnia zwracają się ludzie z prośbą o pomoc. Często czekają w kolejce po kilka godzin. Przychodzą z najróżniejszymi problemami. W Republice Środkowoafrykańskiej dużym problemem jest szerzący się wirus HIV (11% populacji jest nosicielem wirusa, a jedynie 3% ma dostęp do terapii), malaria, ale także inne przypadki jak zwykłe skaleczenie, czy  złamanie ręki. Często problemy i przypadki medyczne w naszych warunkach proste do wyleczenia, tam stanowią poważne zagrożenie dla ludzkiego życia. 

Aby móc udzielić wsparcia medycznego niezbędne są leki, ale także środki opatrunkowe takie jak bandaże i plastry, czy podstawowe narzędzia chirurgiczne. Na to wszystko potrzeba środków finansowych, których często brakuje.

Możesz pomóc!

 

 

 

Facebook