Peru – wymiana instalacji elektrycznej w kościele w Callao

Cała kwota potrzebna na projekt to 37 200 zł
Właśnie startujemy/36 949 zł do końca
Wpłacam

Peru, Callao, Frigorifico. To właśnie tam, w powstałym w klatach 30-tych XX wieku budynku starego kina powstaje Dom Boży. Dzięki Waszemu wsparciu w kościele p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy udało się już wstawić drzwi i okna. Ale, jak to często bywa, podczas remontu „wychodzą” niespodziewane komplikacje. Problemem spędzającym sen z powiek odpowiedzialnemu za kościół polskiemu salezjaninowi ks. Piotrowi Dąbrowskiemu jest instalacja elektryczna w budynku.

Mamy niesamowite problemy z elektrycznością. Dzieje się tak dlatego, że kable są już bardzo stare, rozciągnięte na ścianach w sposób nie spełniający jakichkolwiek norm. Parametry kabli nie tylko nie odpowiadają przepisom, ale już nie wytrzymują zmian napięcia prądu, co powoduje, że  palą się lampy, kable, gniazdka itp. Dlatego zwracam się do Was z gorąca prośbą o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, który przerasta nasze możliwości. Polecam się Waszej życzliwości życząc Wam wszystkim obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Zapewniam o mojej modlitwie i Waszym modlitwom polecam siebie oraz naszą placówkę.

ks. Piotr Dąbrowski sdb

Pomimo tego, iż prąd jest doprowadzony do budynku, to nie można z niego korzystać. Kable są bardzo stare, a przewody nie są połączone w bezpieczny sposób. Nieustannie, głównie podczas nabożeństw, dochodzi do zwarć. Stanowi to przede wszystkim zagrożenie dla wiernych, a także uniemożliwia korzystanie z oświetlenia i nagłośnienia. Jest to szczególnie uciążliwe podczas wieczornych Eucharystii.

Dziś w Europie częściej spotykamy się z sytuacją, że kościoły zamienia się na kina pomóżmy. W Callo jest odwrotnie! Pomóż stworzyć godne i bezpieczne miejsce modlitwy dla mieszkańców.

Jedną z największych trudności są koszty. Jeśli tylko chcesz – możesz pomóc ją pokonać !

Facebook