BANGLADESZ – Adopcja Miłości

Piękno zazwyczaj rodzi się w trudzie, a potwierdzeniem tych słów jest placówka misyjna w Utrail. Powstała ona praktycznie od zera i to na terytorium muzułmańskiego kraju. Chrześcijan jest tu bardzo niewielu. Dzięki woli Bożej i otwartości serc darczyńców placówka bardzo mocno się rozwinęła.

Salezjanie rozpoczęli działalność misyjną w Bangladeszu w 2009 roku. Wśród trzech księży zakładających pierwszą misję w Utrail był ks. Paweł Kociołek. Obecnie w Bangladeszu jest 5 placówek salezjańskich, a ks. Paweł po ponad 10 latach znowu kieruje misją w Utrail. Dziś obejmuje ona parafię liczącą około 4000 wiernych, szkołę z internatem dla 200 chłopców, oratorium oraz gospodarstwo.

Dzięki Twojemu wsparciu w ramach Adopcji Miłości wiele dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat należących do szczepów Oraon, Mohali i Munda otrzyma wsparcie w szeroko rozumianej edukacji. Mieszkają oni w prowadzonym przez salezjanów internacie. Potrzeby tutaj są ogromne, lecz dzięki Tobie edukacja może wielu osobom otworzyć furtkę do choć trochę lepszego świata.

Bangladesz - Adopcja Miłości Bangladesz - Adopcja Miłości Bangladesz - Adopcja Miłości