SP w Czarkowie dla dzieci z Namugongo!

Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie od lat angażują się na rzecz misji aktywnie wspierając nasze projekty. Nie inaczej było w minionym roku szkolnym.

W kwietniu uczniowie wraz z nauczycielami z własnej inicjatywy zorganizowali kiermasz zdrowej żywności, na którym można było nabyć zdrowe przysmaki takie jak np. owocowe szaszłyki, ciasta marchewkowe, czy muffinki buraczane. Z kolei w maju młodzież ze szkolnego koła wolontariatu przygotowali dla wszystkich chętnych tosty. Dzięki oddaniu i gotowości do pomocy całej społeczności szkolnej udało się zebrać aż 1480 zł. Dochód z obu akcji przekazany został na wsparcie domu dla dzieci ulicy CALM w Namugongo (Uganda).


Ze zgromadzonych środków możliwy będzie zakup wyprawki dla kilku podopiecznych z placówki misyjnej Don Bosco. Dla części z nich to szansa na pierwsze sportowe buty, mundurek szkolny.

Bardzo dziękujemy dyrekcji, koordynatorom akcji, wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym za poświęcony czas oraz włożone serce w przeprowadzenie akcji. To właśnie dzięki takim ludziom, gotowym służyć, możemy dawać innym szansę na lepsze życie!

Już od osiemnastu lat w Namugongo, w Ugandzie placówka misyjnaDon Bosco – Dzieci i Misja Życia (z ang. CALM – Children And Life Mission) prowadzi działalność mającą na celu pomoc potrzebującym dzieciom, zwłaszcza tym opuszczonym, żyjącym na ulicy. Obecnie prowadzona jest zbiórka środków na zakup szkolnych mundurków, strojów sportowych, oraz przyborów szkolnych (zeszytów, przyborów do pisania, linijek etc.) dla podopiecznych Centrum CALM.


Dzięki takiemu wsparciu możliwe jest zaspokajanie podstawowych potrzeb wychowanków, zapewnienie edukacji, oraz organizację społeczno-kulturalnych kół zainteresowań, takich jak zespoły muzyczne, taneczne, teatralne.

Całkowity koszt wyprawki dla jednego dziecka to około 200 zł:

– za 55 zł możliwy jest zakup stroju sportowego,

– za 100 zł – mundurka szkolnego,

– za 30 zł – zestawu przyborów szkolnych.

Pomagam dzieciom ulicy z CALM