Historia dziewczyny niezłomnej

Historia Theeviharajiny Perumal to opowieść o niesamowitej zdolności do pokonywania ogromnych przeciwności losu. 

Dorastając podczas wojny domowej na Sri Lance, doświadczyła niewyobrażalnej straty. Jeden z jej braci zaginął jako bojownik o wyzwolenie Tamilu, drugi został uwięziony i trafił do obozu resocjalizacyjnego, a siostra bohatersko zginęła jako żołnierz.

Jakby mało było tych bolesnych wydarzeń, u ojca dziewczyny zdiagnozowano raka. Theeviharajiny postanowiła więc przerwać naukę i wzięła na siebie odpowiedzialność opieki nad resztą rodziny. Pomimo trudnej sytuacji wykazała się niezwykłą siłą, dołączając do organizacji zajmującej się rozminowywaniem kraju po zakończonym konflikcie. Właśnie podczas tych działań zastała ją wiadomość o śmierci ojca. Pomimo smutku, przepełniona poczuciem odpowiedzialności za przyszłość swojej ojczyzny, nadal działała w służbach  i osiągała sukcesy w programie rozminowywania. Jednak życie wciąż rzucało jej wyzwania. Toksyczne małżeństwo zmusiło ją do szukania schronienia dla siebie, matki i dzieci oraz znalezienia środków utrzymania rodziny.


Pracowała jako kontrolerka jakości, menadżerka ds. tekstyliów, a wreszcie sekretarka w urzędzie stanu cywilnego. To właśnie w tym czasie w jej życiu nastąpił przełomowy moment. Widząc olbrzymi potencjał, przedsiębiorczość i wytrwałość dziewczyny, salezjanie z technicznego centrum Don Bosco Kilinochchi, zaproponowali jej udział w kursach, finansowanych w ramach programu Adopcja Miłości.

Dzięki Don Bosco Theeviharajiny z powrotem miała możliwość nauki. Opanowała podstawy języka angielskiego, obsługi komputera i języków programowania. Gdy zaczęła zgłębiać temat tworzenia aplikacji za pomocą Zoho Creator oczywistym stało się, że ma olbrzymie zdolności w dziedzinie technologii.

Zaangażowanie Theeviharajiny przejawiło się w jej projektach, w tym bezpłatnej aplikacji oraz narzędziu promocyjnym dla firmy kosmetycznej i spa. Dzięki swojej ciężkiej pracy zdobyła trzecie miejsce na egzaminie i miała możliwość odbycia upragnionego stażu jako programista w IAT Technology.

Historia Theeviharajiny jest świadectwem zdolności ludzkiego ducha do pokonywania przeciwności losu. Dzięki determinacji i pragnieniu wiedzy odmieniła swoje życie i zapewniła lepszą przyszłość sobie i dzieciom. Jej życiowa podróż stanowi inspirację dla wszystkich, którzy stawiają czoła wyzwaniom, pokazuję wartość edukacji i wytrwałości w walce o marzenia.

Dołącz do Adopcji Miłości i spełniaj marzenia!