Biegnąc za marzeniami w… Malawi

Jej marzenie o projektowaniu i szyciu ubrań staje się rzeczywistością dzięki "przypadkowemu" spotkaniu.

Pomphero mieszka w Malawi, na obrzeżach Lilongwe, stolicy jednego z najmniejszych krajów Afryki i małego, jednego z najbiedniejszych krajów świata.

Będąc w ostatniej klasie szkoły podstawowej Pemphero musiała porzucić szkołę. Powód? Nie było jej stać na naukę, nie miała z czego zapłacić za wyprawkę i czesne.

Jej szansą stała się edukacja zawodowa…

Ta przygoda rozpoczęła się, gdy podążając za swoją pasją do mody i projektowania ubiorów, zapisała się na kurs krawiectwa do szkoły zawodowej.

Nie było jej łatwo, zwłaszcza mając na utrzymaniu pięcioro dzieci, chwytała się różnych dorywczych prac. Pomimo przeszkód, jakie napotykała, Pemphero niezmiennie dążyła do lepszej przyszłości, dla siebie i swojej rodziny.

Punktem zwrotnym w jej życiu okazało się “przypadkowe spotkanie”. Ale dobrze wiemy, że w życiu nic nie dzieje się przypadkiem. Bóg postawił na jej drodze ludzi z Don Bosco Friends of  Youth z Lilongwe (stolicy Malawi), lokalnej organizacji charytatywnej założonej wiele lat temu przez dziewczynę, która kiedyś, dzięki spotkaniu z salezjanami, sama wyszła z trudnej sytuacji. Dziś pomaga młodym ludziom z wiejskich terenów wspierając ich edukację i rozwój umiejętności. Dzięki projektowi Adopcja Miłości, którym obejmujemy podopiecznych Don Bosco Friends of  Youth, Pemphero otrzymuje środki niezbędne do kontynuowania nauki krawiectwa.


– Zawsze kochałam modę, design i wiedziałam, że kształcenie zawodowe będzie dla mnie przepustką, aby moja pasja stała się sposobem na życie – mówi Pemphero, a w jej oczach widać błysk determinacji. -Wsparcie, które otrzymuję, daje mi pewność, że uda mi się zbudować lepszą przyszłość dla siebie i mojej rodziny.

Doskonaląc swoje umiejętności krawieckie i planując swój własny biznes, Pemphero nie tylko zmienia swoje życie, ale także wprowadza zmiany w swojej społeczności. Jej determinacja, by pokonać przeciwności losu i realizować swoje pasje, jest przykładem dla innych młodych ludzi stojących przed podobnymi wyzwaniami. Pemphero Kachiwala stanowi wspaniały przykład wytrwałości, odwagi i niezachwianej pogoni za marzeniami.

Dołącz do Adopcji Miłości i spełniaj marzenia!