„Na ulicach Lagos” – ogólnopolski zjazd wolontariuszy we Wrocławiu

Od 15go do 17go marca uczestniczyliśmy w zjeździe comiesięcznym, który tym razem odbył
się we Wrocławiu.

Razem z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym Młodzi Światu Wrocław i Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym Młodzi Światu Poznań spędziliśmy tam 3 dni pełne wrażeń.

Dominika i Zuzanna z Wrocławia przygotowały cały zjazd w temacie Nigerii, czyli miejsca, w którym były na misjach. Opowiedziały nam bardzo dużo o Dzieciach Ulicy w tym kraju. Uczestniczyliśmy także
w spotkaniu ze streetworkerem, który pracuje z bezdomnymi we Wrocławiu. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, jak poważny jest problem bezdomności w Polsce. 

W sobotę i w niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, a także odmawialiśmy różaniec w języku angielskim. Dla wielu osób to było pierwsze doświadczenie modlitwy w języku obcym.

Podczas zjazdu zrobiliśmy i zjedliśmy Nigeryjskie potrawy. Pączek z jajkiem na twardo – to było ciekawe przeżycie! Co więcej, naprawdę był smaczny!

Dziewczyny zorganizowały terenową grę fabularną, dzięki której jeszcze bardziej mogliśmy poczuć Nigeryjski klimat. Nie zabrakło również Afrykańskich tańców, gry w siatkówkę i oczywiście czasu
na integrację.

Ciężko opisać słowami wszystko, co przeżyliśmy podczas tego wydarzenia.
Zjazd był naprawdę bardzo intensywny i zorganizowany na wysokim poziomie.
Na pewno długo będziemy go wspominać!