Woda dla mieszkańców Ghany!

Mieszkańcy Lolobi w Ghanie nie mieli dostępu do czystej wody pitnej. Jest to miejsce zamieszkane przez rolników, którzy żyją ze swoich plonów, więc brak wody, nie tylko w czasie suszy, stanowił ogromne wyzwanie. Każdego dnia kilka wiader wody z pobliskiego strumienia musiało wystarczyć do gotowania, picia czy kąpieli.

Dzięki Waszemu wsparciu i wspólnemu zaangażowaniu, ich sytuacja uległa zmianie. Od kilku tygodni ponad 1000 mieszkańców cieszy się stałym dostępem do wody pitnej!

Z przekazanych przez nas środków zakupione zostały niezbędne materiały oraz opłacona firma, która wykonała odwiert i przeprowadziła prace hydrauliczne. Po pracach wykończeniowych i montażu zbiornika na wodę studnia została poświęcona przez ks. Francisa, kapłana z lokalnej parafii.


W liście z podziękowaniami, który dostaliśmy od salezjanów i lokalnej społeczności płynie ogrom wdzięczności oraz wyjaśnienia dlaczego inwestycja ta była tak niezmiernie ważna:

Z wdzięcznością chcielibyśmy wyjaśnić jak dotkliwa susza dotyka naszą społeczność. Zmuszeni byliśmy przemierzać naprawdę duże odległości w poszukiwaniu wody, którą można było znaleźć tylko w strumieniu, a która nie jest zdatna do picia. Dziękujemy za pomoc w dokonaniu tego wspaniałego dzieła, które przez lata będzie służyć lokalnej społeczności Lolobi Kumasi.

Z całą pewnością, dzięki Waszej pomocy, życie mieszkańców Lolobi zostało odmienione, a ich codzienność stała się nieco łatwiejsza.

Z całego serca dziękujemy za Wasze ofiary złożone na ten cel w parafiach podczas październikowej Wielkiej Niedzieli Misyjnej, jak i przekazane na nasze konto.